Carmelo Anthony tre tregues në kokë

Carmelo Anthony tre tregues në kokë

Një ribashkim i Nju Jorkut mund të jetë në punë, si Raporton Jordan Schultz i ESPN se the Knicks janë ndër listën e pretenduesve të mundshëm për All-Star 10 herë Carmelo Anthony.

Sipas burimeve të ligës së Schultz, Knicks e kanë bërë të qartë se Anthony është një objektiv për ta në agjenci falas.

Anthony, i cili kaloi mbi gjashtë sezone në Nju Jork dhe ishte fillimi i fundit për t’i çuar ata në play off para se të ktheheshin përfundimisht këtë sezon të kaluar, për herë të fundit luajti për Portland Trail Blazers.

Veterineri 18-vjeçar shënoi mesatarisht 13.4 pikë dhe 3.1 kërcime në 24.5 minuta për lojë sezonin e kaluar. 37-vjeçari ishte mjaft i shëndetshëm gjatë gjithë vitit, duke luajtur në 69 nga 72 ndeshje-përfshirë tre starte.

Anthony ende mund të sjellë diçka në një shkelje – përfshirë hapësirën e dyshemesë, të cilën Knicks me siguri mund ta përdorte. Detyrimet e tij në mbrojtje mund të shkaktojnë disa çështje për Tom Thibodeau, por ndoshta ai është trajneri i duhur për të detyruar Anthony të blejë gjithashtu.

Bisedimet për një ribashkim midis Anthony dhe Knicks kanë ndodhur disa herë që nga largimi i tij në 2017, por këtë herë mund të jetë ndryshe, duke marrë parasysh Leon Rose tani po udhëheq akuzën.

Rose dhe Anthony kanë një marrëdhënie të gjatë pas viteve të tyre së bashku në AAC, kështu që një marrëveshje mund të arrihet shumë më shpejt dhe më lehtë se zakonisht.

Ndërsa Anthony po i afrohet vitit të fundit të karrierës së tij, veshja e kaltër dhe portokalli në Madison Square Garden do të ishte një mënyrë e shkëlqyeshme për të dalë jashtë.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu