Elfrid Payton luan mbrojtje kundër Blazers
Elfrid Payton luan mbrojtje kundër Blazers

Nike dominoi në bojë dhe luajti mbrojtje mjaft të fortë për të ardhur me një fitore 110-99 ndaj Portland Trail Blazers. >> Rezultati i kutisë

Pesë marrje nga loja e së shtunës

1 RJ Barrett vazhdoi të dukej gjithnjë e më i sigurt në qasjen e tij. Pro-i i vitit të dytë kishte një pjesë të fortë të parë me 12 pikë në gjuajtje 5-nga-7, ndërsa rrëzoi të dyja përpjekjet e tij për tre pikë në 24 minutat e para të veprimit. Gjërat ishin pak më të ngadalta për Barrett në pjesën e dytë, por ai përsëri përfundoi me 18 pikë, shtatë kërcime dhe tre asistime.

2. Ndërsa vazhdon të kërkojë një vend në All-Star, Julius Randle kishte një lojë tjetër të tipit “bëj gjithçka” për Knicks. Në pjesën e parë, Randle derdhi 10 pikë me pesë kërcime dhe dy asistime. Randle doli i nxehtë për të filluar pjesën e dytë, rrëzoi një palë treshe të hershme. Ai e përfundoi ndeshjen me 22 pikë dhe 11 borde për të vazhduar së bashku me katër asistime.

3. Duke ardhur nga një lojë me 20 pikë kundër Chicago, Elfrid Payton pati një tjetër lojë të fortë sulmuese të Shtunën, duke shkuar për 22 pikë, shtatë kërcime dhe katër asistime. Edhe një herë, Payton mori shumicën e kohës së lojës në roje, si Immanuel Quickley luajti vetëm nën 13 minuta, duke shënuar 12 pikë. Quickley pati një sekuencë të bukur herët në të katërtin, kur ai goditi një tre dhe pastaj doli me një vjedhje për një të lehtë Reggie Bullock layup, por Tom Thibodeau e nxori Quickley nga loja menjëherë pas kësaj.

4. Knicks kaluan në epërsi 84-76 në çerekun e katërt. Blazers prerë epërsinë e Knicks në pesë pikë disa herë në fillim, por Knicks ishin në gjendje të mbanin epërsinë e tyre në pjesën tjetër të rrugës, pavarësisht Damian Lillardpërpjekjet më të mira për të ndihmuar në kthimin e Blazers.

5. Ish Knicks Carmelo Anthony u kthye në roje, por ai nuk bëri shumë ndikim. Anthony humbi të pesë goditjet e tij në pjesën e parë, dhe e përfundoi ndeshjen me vetëm dy pikë në gjuajtjen 1 me 8. Por Lillard ndihmoi në bartjen e Blazers, ashtu siç bën shpesh, duke shënuar 29 pikë.

Blazers dëmtoi vërtet Knicks nga përtej harkut, duke shënuar 10 treshe në pjesën e parë dhe 17 për ndeshjen, por Knicks dominuan në bojë, duke tejkaluar Portland 50-28 me Enes Kanter si e vetmja qendër e vërtetë për Blazers.

Pikat kryesore

Ç’pritet më tej

Knicks janë kthyer në parket të Dielën për ndeshjen e parë nga dy ndeshjet me Miami Heat. Tipoff nga The Garden është vendosur për në 1:00 pasditeSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu