Damian Lillard vozit në Elfrid Payton
Damian Lillard vozit në Elfrid Payton

Nike u kthye nga një deficit prej 25 pikësh, por New York nuk ishte në gjendje të dilte plotësisht nga një vrimë e hershme të Dielën dhe pësoi një humbje 116-113 ndaj Trail Blazers në Moda Center në Portland, Ore. >> Rezultati i kutisë

Pesë gjëra për të ditur nga loja e së dielës

1. Pa Reggie Bullock, i cili u anashkalua me një qafë të lënduar, Knicks ndryshoi pak pesë startueset. Kryetrajner Tom Thibodeau futur Alec Burks në një formacion të Elfrid Payton, RJ Barrett, Julius Randle dhe Mitchell Robinson.

2. Pas një kthimi të përafërt nga dëmtimi të Premten në humbjen e Nju Jorkut 103-94 në Sacramento Kings, Burks u tërhoq përsëri. Burks shënoi 18 pikë në gjuajtjet 6-në-9, përfshirë 5 për 8 në tre-shënues, me katër kërcime dhe një asistim në 27 minuta.

3. Randle eci me shpejtësi te startuesit e Knicks me një performancë prej 25 pikësh në një shënim 7 për 18 nga fusha, plus 10 gjuajtje të lira nga 11 përpjekje në 32 minuta. Nata e Randle përfundoi me një sekuencë të çuditshme me Knicks poshtë 112-109 në tremujorin e katërt me 16,6 sekonda, e cila çoi në një palë Robert Covington gjuajtjet e lira në anën tjetër që rrit Portlandin me rezultatin 114-109.

4. Një fillim i nxehtë nga Damian LillardTremujori i parë me 15 pikë i varrosi Knicks, por New York u kundërpërgjigj. Lillard, i cili luajti lojën në një palë gjuajtjesh të lira me 5.3 sekonda të mbetura që e çuan Portland (9-6) përpara 116-111, eci me shpejtësi në shpërthimin e hershëm sulmues të Blazers duke rënë përfundimisht 39 pikë në gjuajtjet 11-të-17. Ai shkoi 6 për-10 nga thellësia dhe bëri të gjitha 11 gjuajtjet e lira në 34 minuta.

5 Immanuel Quickley erdhi në jetë ndërsa Knicks bëri një përpjekje për rikthim. Në 24 minuta larg stolit, Quickley prodhoi një pikë të re në karrierë të lartë, duke shënuar 9 për 18 – duke përfshirë pesë treshe – ndërsa bëri të tetë përpjekjet e tij për gjuajtje të lira.

Pikat kryesore

Ç’pritet më tej

Knicks (8-10) synojnë të shmangin një humbje të dytë të drejtpërdrejtë ndërsa përfundojnë udhëtimin e tyre me katër ndeshje rrugore West Coast me ndeshjen e së martës në orën 21:00 kundër Utah Jazz (12-4).Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu