Si të shikoni Steph në konkursin me 3 pikë, lojën All-Star të NBA 2021 fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Ndërsa shumica e lojtarëve dhe trajnerëve të Warriors marrin disa ditë pushimi shumë të nevojshëm gjatë pushimit të All-Star të NBA 2021, Steph Curry do të jetë shumë e zënë të dielën në Atlanta, Ga.

Para se të luante në të tijën ndeshja e shtatë e NBA All-Star, Curry do të marrë pjesë në garën me 3 pikë kundër Jaylen Brown, Jayson Tatum, Zach LaVine, Donovan Mitchell dhe Mike Conley, i cili po zëvendëson një të plagosur Devin Booker.

Curry po kërkon të fitojë ngjarjen për herë të dytë, pasi mori trofeun në shtëpi në NBA All-Star Game 2015 në Brooklyn, NY

Pasi Curry krijon një djersë të mirë në garën me 3 pikë, ai do të bashkohet me të Lebron Xhejms, Giannis Antetokounmpo, Luka Doncic, Nikola Jokic dhe të tjerët ndërsa Team LeBron merr Skuadrën Durant në Lojën e 70-të All-Star.

Curry dhe James, të cilët janë përballur me njëri-tjetrin në katër finale të NBA dhe ndeshje të panumërta të sezonit të rregullt, do të jenë shokët e ekipit për herë të parë në karrierën e tyre.

Në gjashtë paraqitjet e tij të mëparshme në All-Star, gjithçka fillon, Curry ka shënuar të paktën 20 pikë vetëm dy herë. Ai ka mesatarisht 17.0 pikë në 37.6 përqind të gjuajtjeve nga fusha dhe 31.5 përqind të gjuajtjeve nga distanca prej 3 pikësh.

Ndoshta ky do të jetë viti kur Curry vjedh shfaqjen dhe sjell në shtëpi trofeun All-Star Game MVP.

LIDHUR: Giannis nuk mund të besonte se ai është në të njëjtën skuadër me Steph, LeBron

Ja se si të shikoni festimet e Lojërave All-Star të NBA 2021:

Kur: E Diel, 7 Mars. Mbulimi fillon në 2 pasdite PT

3:30 pasdite PT: Sfida e Shkathtësive (ngjarja e parë) dhe Konkursi me 3 pikë (ngjarja e dytë)

5 pasdite PT: Ndeshja e 70-të e të gjitha yjeve në NBA

Pjesa e parë e lojës me të gjitha yjet: Konkursi i Slam Dunk

TV: TNT

Transmetim i drejtpërdrejtë: TNTDrama.com

Shkarkoni dhe pajtohuni në Podcast Talk DubsSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu