Hawks kishin një vrapim frymëzues në finalet e konferencës me disa krahë që rriten në kohë të ndryshme: Bogdan Bogdanoviç, De’Andre Hunter, Kevin Huerter dhe Kamera e kuqërremtë.

Të humbur në riorganizim: Kris Dunn, OBSH nënshkruar me Atlanta sezonin e kaluar atëherë humbi gati gjithë sezonin me dëmtime në këmbë. Sidomos me Skifterët e thellë, ai tani përballet me një rrugë të vështirë duke e vendosur veten si një lojtar cilësor i NBA.

Por aq keq sa dëshiron ta provojë vetveten, Dunn nuk do ta refuzojë atë 5,005,350 $ opsion lojtar për të kërkuar më shumë kohë loje diku tjetër.

Shams Charania i Athletic:

Atlanta ka nevojë për një roje rezervë prapa Trae Young me Lou Williams hyrja në agjensi falas të pakufizuar. Por Dunn, 27, nuk ka treguar se mund ta trajtojë atë rol. Ai është një specialist i mirë mbrojtës rrethues – nëse është i shëndetshëm.

Hawks mund të përpiqen të tregtojnë Dunn. Ata bënë finalet e konferencës në thelb pa të sezonin e kaluar. Lista e pagave në Atlanta mund të rritet shpejt me të John Collins a agjent i lirë i kufizuar.

Më shumë për Hawks

Hawks: Onyeka Okongwu ka dalë gjashtë muaj me lëndime në shpatull Raporti: Mavericks, Heat mund të përpiqet të kapë John Collins nga Hawks Pronari i Hawks: Skuadra ‘Bast shumë e mirë’ nuk do të jetë në gjendje të sjellë …

Raporti: Kris Dunn vendos për 5 milion dollarë me Hawks fillimisht u shfaq në NBCSports.comSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu