Sulmuesi i Los Angeles Lakers, Kyle Kuzma gjatë një ndeshje në basketboll para sezonit të NBA.
Lakers përpara Kyle Kuzma drejton për në shportë gjatë një ndeshje para-sezonale kundër Clippers më 11 dhjetor. (Kyusung Gong / Associated Press)

Lakers janë pajtuar me një zgjatja e kontratës me përpara Kyle Kuzma, duke e mbajtur atë në një marrëveshje tre-vjeçare që do t’i paguajë afër 40 milion dollarë. Kuzma do të ketë një mundësi lojtari pas vitit të dytë të zgjatjes, thanë burimet me njohuri të marrëveshjes për Times.

Kuzma, 25, do të kishte qenë një agjent i lirë i kufizuar këtë verë nëse ai nuk do të kishte nënshkruar një zgjatje para afatit të hënë.

“Goodshtë mirë për të,” Anthony Davis tha pasi mësoi shtrirjen.

Kuzma, zgjedhja nr 27 në draftin NBA 2017, është lidhja e vetme e mbetur për rindërtimin e dhimbshëm të Lakers. Pasi u bë një opsion sulmues kryesor si një rishtar, ai ka rënë në një rol kompliment kryesisht nga pankina, mesatarisht 12.8 pikë dhe 4.5 kërcime sezonin e kaluar.

Një gjuajtës i paqëndrueshëm (por i gatshëm), Kuzma ka bërë vetëm 30.8% nga distanca prej tre pikësh gjatë dy sezoneve të fundit, megjithëse përmirësimi i tij në mbrojtje dhe agresiviteti i tij në sulm kanë kompensuar ndryshimet nga thellësia.

Kuzma filloi të katër ndeshjet e para-sezonit të Lakers dhe mesatarisht 17.5 pikë ndërsa goditi 41.7% nga tre.

“Darka tjetër për ju me siguri,” Lebron Xhejms cicëruan në përgjigje të lajmit.

Kjo histori fillimisht u shfaq në Los Angeles Times.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu