Kyrie Irving duke ruajtur Khris Middleton

Kyrie Irving duke ruajtur Khris Middleton

Kyrie Irving do të humbasë ndeshjen 7 të shtunën midis Rrjeta dhe Milwaukee Bucks, trajner kryesor Steve Nash tha të Premten gjatë disponueshmërisë së tij në media.

“Ky është ende duke u trajtuar … ai ka disa milje për të kompensuar, por përparon dhe qëndron te rehabilitimi i tij,” tha Nash. “Ai është zyrtarisht jashtë.”

Kjo i lë Nets poshtë Kevin Durant, i cili ka qenë në një lot në këtë seri, mesatarisht 33.3 pikë, 10.8 kërcime, 5.3 asistime, 1.7 vjedhje dhe 1.2 bllokime për ndeshje në gjashtë ndeshjet e para, dhe një hobbled James Harden, i cili kishte një kthim prapa të llojit të enjten me 16 pikë, shtatë asistime dhe katër vjedhje pasi shënoi vetëm pesë pikë në gjuajtjen 1-për-10 në Lojën 5 – hera e tij e parë që u kthye nga mungesa e tre ndeshjeve për një dëmtim i kërdhokullave.

Por edhe me dy ish-MVP-të e disponueshëm për Lojën 7, mposhtja e kësaj skuadre të uritur të Bucks në një fitore ose finalet e serive në shtëpi nuk do të jetë e lehtë në asnjë mënyrë, formë apo formë.

Nëse Nets arrijnë të heqin fitoren kryesore të Shtunën në mbrëmje, Nash thotë se ne ende mund ta shohim Irving duke luajtur në “një moment” gjatë këtyre playoffs.

“Nëse jemi në gjendje të përparojmë, mendoj se ai do të kthehet në një moment,” tha Nash. “Kështu që unë nuk e di nëse kjo është në disa ditë, në një javë apo më tej, por nuk është një situatë e rrezikshme për sezonin.”Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu