Kyrie Irving kalon në ajër

Kyrie Irving kalon në ajër

Rojet e rrjetave Kyrie Irving (rikuperimi i shpatullës së djathtë) do të humbasë ndeshjen e së shtunës kundër Mavericks.

Irving udhëhoqi rrugën për Nets në fitoren e tyre 129-92 ndaj Magic të Enjten. Ai kishte 27 pikë, pesë kërcime dhe nëntë asistime ndërsa Brooklyn u shndërrua në fitoren e tetë radhazi.

Irving ka qenë edhe më integral në sulmin e Nets sesa normal në mungesë të Kevin Durant, dhe është mesatarisht 27.1 pikë, 4.9 kërcime dhe 6.3 asistime në shtatë ndeshje gjatë serisë së tetë ndeshjeve të Brooklyn. Ai gjithashtu u ul për fitoren e Nets ndaj Suns më 16 shkurt.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu