Kur Brooklyn Nets arriti të marrë Kyrie Irving, James Harden, dhe Kevin Durant në ekipin e tyre në të njëjtën kohë, kishte shumë pyetje në lidhje me kiminë. Si do të përfundonin të tre duke luajtur me njëri-tjetrin? Si do t’i vendosnin rolet? A mund të bëhet pa dramë?

Të tre ata ende po punojnë për këtë, por Irving zbuloi se kohët e fundit ishin shumë më afër për të kuptuar të gjitha. Pas fitores së Nets 134-117 ndaj Golden State Warriors të shtunën, Irving u tha gazetarëve se ai dhe Harden vendosën rolet e tyre gjatë një bisede të shpejtë, pa dramë javën e kaluar.

Biseda Irving-Harden ‘jo mistike’

“Ne e vërtetuam atë mbase katër ditë më parë tani,” Tha Irving përmes ESPN. “Unë vetëm e shikova atë, dhe i thashë:” Ju jeni roje dhe unë do të luaj roje qitjeje. ” Kjo ishte aq e thjeshtë sa kaq. Nuk është një bisedë mistike që kemi bërë “.

“E thjeshtë” nuk është një fjalë që ndokush pritet të dëgjojë në lidhje me një bisedë rreth roleve vendimtare. Harden ka qenë kampion i qitjes në NBA për tre vjet duke vrapuar dhe është i njohur – me të drejtë ose gabimisht – për të qenë një top i egër. Por ai me sa duket është një pjesëmarrës i gatshëm në këtë organizim, dhe Irving është i kënaqur me mënyrën se si po shkon.

“Ai ka marrë kontrollin e përgjegjësive dhe duke bërë një punë të pabesueshme,” tha Irving përmes ESPN. “Thjesht ma lehtëson punën thjesht të dal dhe të luaj falas dhe thjesht të bëj shfaqje.”

Harden i lumtur për të përfshirë të gjithë

Harden po e merr rolin e tij si një rosë për ujë. Ai ka luajtur 22 ndeshje këtë sezon dhe ka asistime dyshifrore në 16 prej tyre. Ai sapo kishte pasur 15 ndeshje të tilla gjatë gjithë sezonit 2019-2020. Ai ka deri në 11.6 asistime për ndeshje, nota më e lartë në karrierën e tij.

Pas ndeshjes së së shtunës në mbrëmje, Harden u tha gazetarëve se ai është i lumtur të bëjë gjithçka që duhet bërë për ta bërë ekipin sa më të mirë që të jetë e mundur.

“Kam ardhur në këtë ekip duke ditur që ata kanë dy shënues specialë në këtë ekip,” Tha Harden përmes ESPN. “Natyrisht, unë shënoj kur kam nevojë, por për sa kohë që po i përfshij të gjithë dhe Ky po merr goditjet që dëshiron, KD po merr goditjet që ai dëshiron, është mjaft efikase. Ofensivisht nuk është problemi për ne , ne mund të shënojmë në tufa; është mbrojtëse. Duket sikur po marrim një ritëm vonë. Ne thjesht duhet ta vazhdonim atë “.

CLEVELAND, OHIO - 20 JANAR: James Harden # 13 bisedon me Kyrie Irving # 11 të Brooklyn Nets gjatë çerekut të katërt kundër Cleveland Cavaliers në Rocket Mortgage Fieldhouse më 20 janar 2021 në Cleveland, Ohio.  SHENIM PERR PERRDORUESIN: Përdoruesi shprehimisht pranon dhe bie dakord që, duke shkarkuar dhe / ose duke përdorur këtë fotografi, përdoruesi po pranon termat dhe kushtet e Marrëveshjes së Licencës së Getty Images.  (Foto nga Jason Miller / Getty Images)

Rolet që kanë rënë Kyrie Irving dhe James Harden i kanë shërbyer mirë vetes dhe Neteve. (Foto nga Jason Miller / Getty Images)

Më shumë nga Yahoo Sports:Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu