Kyrie Irving bluzë tërheqëse mbi Pacers

Kyrie Irving bluzë tërheqëse mbi Pacers

NEW YORK (AP) – Kyrie Irving kishte 35 pikë dhe tetë asistime dhe Brooklyn Nets ishin mbrojtës dominues në pjesën e parë në mbylljen e topit Pacientët Indiana 104-94 të mërkurën në mbrëmje për të kapur një seri me humbje me tre ndeshje.

Një natë pas një përpjekje të sikletshme në Detroit, kur Nets dhanë 38 pikë në çerekun e parë, Pacers nuk e arritën atë total derisa 8:46 mbetën në të tretin.

Deri në atë kohë, Nets kishin ndërtuar një epërsi në gjysmë të kohës me 32 pikë, më e madhja e tyre që nga lëvizja në Brooklyn në 2012, dhe me një fryrje prej 62-30 lejoi vetëm dy pikë më shumë sesa totali i tyre më i mirë që nga lëvizja nga New Jersey.

Irving ishte 17 për 17 nga linja e hedhjes, ngritje në karrierë në të dy kategoritë, dhe Brooklyn udhëhoqi nga deri në 36 pikë.

James Harden shtoi 19 pikë dhe 11 kërcime për Nets, të cilët presin që të rikthejnë Kevin Durant nga mungesa e tij në tre ndeshje për arsye protokolli shëndeti dhe sigurie kur hapin një udhëtim me pesë ndeshje në Perëndim të Shtunën në Golden State, e tij ish-ekipi.

Domantas Sabonis kishte 18 pikë dhe nëntë kërcime për Pacers, të cilët ranë në sezonin e tyre të katërt me radhë. Ata po dilnin nga paraqitja e tyre më e keqe sulmuese e sezonit, me uljet e sezonit me 95 pikë dhe 39.8% të Dielën kundër Utah.

Kjo nuk ishte asgjë në krahasim me këtë rrëmujë.

Pacers humbën 10 nga 12 gjuajtjet e tyre të para dhe kishin gjashtë pikë në shtatë minutat e para. Gjërat nuk u përmirësuan shumë, pasi ata shkuan 4 me 21 (19%) në tremujorin e dytë.

Trajner Brooklyn Steve Nash donin që Nets të konkurronin më shumë dhe më ashpër se e marta dhe ata iu përgjigjën llojit të mbrojtjes që shpesh ka munguar deri më tani.

Pasi kufizuan Pacers në 18 pikë në çerekun e parë, ata patën periudhën më të mirë të sezonit në pjesën e dytë kur hoqën dorë nga vetëm 12.

Indiana mori brenda 14 në fund të çerekut të tretë, por Brooklyn mori gjashtë pikët e fundit për të çuar në epërsi 82-62 në të katërtin.

KIPSHILLA

Pacers: Indiana kishte fituar gjashtë radhazi në Brooklyn. Humbja e fundit e Pacers në Barclays Center ishte 28 tetor 2016, dhe ata ranë në 10-5 në arenë. … Malcolm Brogdan kishte 15 pikë, gjashtë asistime dhe pesë kërcime.

Rrjeta: Joe Harris shënoi 17 pikë. … DeAndre Jordan përfundoi me 12 pikë dhe 13 kërcime.

Turmat që vijnë

Kur Netët të kthehen nga udhëtimi i tyre i ardhshëm në Perëndim, disa tifozë do të jenë në Barclays Center për t’i mirëpritur ata. Nets njoftoi se ata ishin aprovuar për të rihapur me kapacitet 10% duke filluar me ndeshjen e tyre më 23 shkurt kundër Sacramento, në përputhje me udhëzimet e shpallura të mërkurën nga guvernatori Andrew Cuomo. Kërkesat përfshijnë të gjithë tifozët që të kenë një test negativ për koronavirusin brenda 72 orëve të lojës, së bashku me kontrollet e detyrueshme të temperaturës dhe mbajtjen e maskave.

“Padyshim që 10 për qind nuk është një shtëpi e mbushur me pako, por unë mendoj se është një nxitje e vogël dhe mendoj se mund të ndihmojë të paktën lojtarët të shijojnë përvojën pak më shumë dhe ta bëjnë sezonin pak më pak monoton”, tha Nash.

LEVERT SHIKON

Caris LeVert po udhëton me Pacers dhe ishte ulur në stol për të parë një video haraç Nets luajtur pas tremujorit të parë. LeVert, i cili shkoi në Indiana si pjesë e tregtisë Harden muajin e kaluar, po shërohet nga operacioni për të trajtuar një rritje kanceroze në veshkën e tij të majtë që u zbulua gjatë fizikut të tij pas tregtisë. Trajner Nate Bjorkgren tha që roja ka punuar dhe duket mirë.

E RRADHES

Pacers: Vizitoni Detroitin të enjten në mbrëmje.

Nets: Vizitoni Golden State të Premten në mbrëmje.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu