Brooklyn Nets roje Kyrie Irving nuk shqetësohet për serinë e humbjeve të ekipit me dy ndeshje. Irving u përpoq të qetësonte tifozët në panik të Nets të shtunën në mëngjes, duke i lënë të njohur se ekipi “do të jetë në atë skenë” në fund të sezonit.

Irving postoi një shënim në Instagram duke i qetësuar fansat se sezoni nuk ka humbur vetëm pas dy ndeshjeve.

Komenti i plotë i Irving lexon:

“Ne do të jemi në atë skenë. Faza ku takohen “më të mirët nga më të mirët” … e dini, faza kryesore. Ku ata që mund të bëjnë, dhe ata që nuk mund të flasin për ata që po bëjnë. Nëse rrotullohesh me ne, shumë mirë. Le të lëkundemi. Nëse nuk jeni … e dini që gjithsesi doni të flisni për madhështinë tonë! “

Irving dërgoi gjithashtu atë mesazh në historinë e tij në Instagram, por me një ndryshim të vogël. Ky mesazh filloi me fjalinë “Mos udhëto, është një udhëtim i gjatë” para se të hysh në pjesën tjetër të postimit të Irving.

Rrjetet nuk kanë shumë për t’u shqetësuar … ende

Ndërsa një ekip me Irving, Kevin Durant dhe James Harden duhet të mbizotërojë çdo natë, një seri me dy humbje nuk duhet të jetë një shqetësim i madh. Pas hapjes së sezonit 3-4, Nets morën veprimet e tyre së bashku, duke kaluar 6-2 gjatë 8 ndeshjeve të tyre të ardhshme. Rreshti i humbjeve me dy ndeshje e rrëzoi ekipin në 9-8 në sezon, i mirë për pasardhësit Nr.7 në Konferencën Lindore.

Kjo është zhgënjyese duke marrë parasysh fuqinë e yllit në ekip, megjithëse treshja e Durant, Harden dhe Irving nuk kanë qenë së bashku shumë kohë. Për më tepër, Nets nuk kishin Durant për atë të Premten 125-113 humbje te Cleveland Cavaliers. Durant humbi garën për të rehabilituar dëmtimin e tij në Akil.

Duke pasur parasysh talentin në ekip, supozohet se Nets do ta mbledhin atë së bashku dhe do të luajnë në një nivel të lartë. Nëse betejat e ekipit vazhdojnë një muaj nga tani, mund të jetë koha të shqetësoheni. Por një varg me humbje me dy ndeshje nuk duhet të fshijë atë që kanë bërë Durant, Harden dhe Irving në të kaluarën.

Më shumë nga Yahoo Sports:Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu