Sezoni i NBA është në aktivitet të plotë, dhe ne do të jemi këtu çdo ditë jave me përmbledhjen ditore të NBC Sports Tri Gjëra për të Dihet – gjithçka që mund të keni humbur në Shoqatë, çdo moment kyç nga një natë më parë në një vend.

1) Kyrie Irving duke u përpjekur fort për logon e NBA të Kobe Bryant

Jerry West frymëzoi logon e NBA është ikonike. Recognshtë menjëherë e njohur – si këtu në Shtetet e Bashkuara dhe ndërkombëtarisht. Ndoshta po aq i rëndësishëm për NBA, West kurrë nuk kërkoi një qindarkë dëmshpërblim (ai madje as nuk e pëlqen atë dhe do të preferonte që liga ta ndryshonte atë).

Kyrie Irving ka një ide se si do të dukej ai ndryshim.

Ai e mbështeti atë qëndrim pasi Nets shpërtheu natën e së Enjtes Magjike, siç raportoi Malika Andrews në ESPN.

“Kobe Bryant. Logoja Po. Duhet të ndodhë. Nuk më intereson se çfarë thotë dikush

“Unë dua që ajo të jetë diçka në histori që të ndryshojë përgjithmonë, se brezi ynë ishte pjesë e këtij ndryshimi. Dhe nëse kjo do të thotë që unë duhet ta çoj atë përpara dhe të vazhdoj bisedën, atëherë shkëlqyeshëm. “

“Unë mendoj se ai e meriton atë,” tha Irving. “Unë mendoj se familja e tij e meriton atë. Mendoj se e meritojmë pasi shohim madhështinë të personifikuar si Mamba. Dhe kushdo që vjen në kampionat duhet ta dijë se ky është shembulli që u dha. ”

Kjo ide u shfaq një vit më parë në prag të Vdekja tragjike e Bryant, por tërheqja nuk zgjati. Irving po punon për ta ringjallur atë.

Markat e suksesshme të mëdha ndërkombëtare të biznesit – dhe mos bëj asnjë gabim, kjo është ajo që NBA është para së gjithash, një biznes – hezitojnë të ndryshojnë logot e tyre. NBA nuk do të jetë ndryshe. Ndihet se ka “harqet e saj të arta” ose logon e Apple – një vështrim dhe ju menjëherë njihni logon e NBA. Kjo gjithashtu nuk i kushton ligës një cent. NBA ka diçka që mendon se funksionon.

Mund të ketë një ndryshim, por do të duhet një fushë e madhe dhe një kohë e gjatë për të nxitur ndryshimin në një kampionat që i pëlqen të qëndrojë në traditat e tij – ai ende ka ndarje, edhe nëse nuk kanë rëndësi në renditjen përfundimtare. Ndryshimi do të jetë i ngadaltë. Por jo e pamundur.

2) Denver humbet në mënyrën më të dhimbshme të mundshme

“Çfarë po bën?”

Kjo britmë u përplas në të gjithë Denver ndërsa tifozët shikonin sekondat e fundit të humbjes së fundit të ekipit të tyre – kjo ndjehej si një grusht për zorrë.

Nuggets u rrëzuan nga dy kundër Wizards, 112-110, në finale: 30 sekonda. Megjithatë, Denver mori një ndalesë, atëherë Nikolla Jokiq e bënë lojën e mençur duke e larguar topin Jamal Murray, i cili udhëhoqi një pushim 3-1 me pesë sekonda të mbetura. Denver thjesht kishte nevojë për një shtrirje për të dërguar ndeshjen në kohën shtesë.

Në vend të kësaj, kjo ndodhi.

Për meritë të tij, Murray zotëronte gabimin e tij.

Murray kishte 34 pikë dhe gjuajti 6-të-11 nga tre në lojë. Asgjë nga ato nuk do të kujtojmë.

Bradley Beal ra 33 për Uashington, i cili ka fituar 6-të nga 7 dhe mbetet në ndjekje të një vendi të lojës. Rui Hachimura shtoi 20 pikë, dhe Russell Westbrook kishte një triple-dyfish 16-10-10.

3) Ja Morant është i veçantë, dhe nëse nuk luan mbrojtje para tij ai është i mahnitshëm

Marr Paul Xhorxh një anëtarësim në klubin e tifozëve Ja Morant.

“Ai është thjesht argëtues për t’u parë”, tha George pasi Morant udhëhoqi Memphis në një pritje të Clippers me 122-94. “Nuk ka asnjë shpjegim tjetër. Ai është aq atletik, i talentuar, i shkathët. Unë mund ta krahasoj atë për të pëlqyer Derrick Rose me eksplozivitetin dhe aftësinë e tij për të zhvendosur trupin dhe lëvizur në ajër. Ai thjesht bën shfaqje të theksuara pas shfaqjeve kryesore. ”

Falënderime të larta. Morant duket veçanërisht mirë kundër mbrojtjes matador që Clippers luajti tërë natën – Memphis kishte 72 pikë në pikturë. Përmes maskës së tij, ju mund të shihni se sa i zemëruar ishte trajneri i Clippers, Tyronn Lue, pas lojërave.

“Ata morën tatëpjetën gjatë zgjedhjes sonë dhe rrotullon gjithë natën,” tha Lue. “Ne u përpoqëm të blitz, u përpoqëm të zononim. Ata thjesht futeshin vazhdimisht në bojë – 72 pikë në bojë, kjo duhet të jetë një rekord i mallkuar near

“Ne duhet të [play better defense] dhe djemtë që nuk e bëjnë atë, ne do të marrim dikë që do ta bëjë “.

Clippers më në fund janë të shëndetshëm dhe po formojnë formacionet e tyre të preferuar, por kanë shkuar 1-2 me atë grup (të them të drejtën, një humbje ishte për një ekip të jashtëzakonshëm të Brooklyn). Lue e di që ekipi i tij ka nevojë të ndërtojë kimi dhe të rritet në një farë mënyre ekipi i sezonit të kaluar nuk e bëri këtë. Lue do t’i shtyjë ata.

Memfisi dukej i qetë dhe kjo gjë tregoi. Ata kishin një sulm të ekuilibruar dhe Tyus Jones ra 20 nga pankina.

Ekipet luajnë përsëri sonte në Memfis, një mbrojtës prapa. Ne do të shohim se si do të dalin Clippers.

Shikoni më shumë mbi Clippers

Ndeshje të domosdoshme, detaje nga lëshimi i orarit të pjesës së dytë nga NBA Renditjet e Fuqisë NBA: Brooklyn lëviz në krye ndërsa LeBron, Lakers rrëshqasin Tri gjëra për të ditur: Pse përzgjedhjet All-Star janë gjithmonë në lidhje me snubs?

Tri gjëra për të ditur: Kyrie Irving shtyn fort për logon e NBA të Kobe Bryant fillimisht u shfaq në NBCSports.com

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu