MMA Javore

Kampionati ONE në rezultatet e TNT: Adriano Moraes KO Demetrious Johnson; Eddie Alvarez DQ’d

Adriano Moraes bëri një performancë përcaktuese të karrierës për të përfunduar Demetrious Johnson në raundin e dytë, pasi Kampionati ONE në rezultatet e TNT hyri të Mërkurën. Braziliani po luftonte drejtpërdrejt në televizionin kryesor amerikan dhe u dha tifozëve amerikanë një shfaqje për ta kujtuar. Adriano Moraes shqetëson Demetrious Johnson me nokaut mahnitës Moraes ishte duke mbrojtur titullin e tij të Kampionatit në një peshë të lehtë, por hyri në garë si një skuadër e rëndë. Shenjat e hershme treguan se ai mund të prishte shanset, por nuk kishte asgjë në raundin e parë që të sugjeronte se lufta do të mbaronte kaq papritur. Johnson po ndërronte qëndrimet, duke kërkuar të krijonte një hapje. Pas shkëmbimit të goditjeve të ulëta, “DJ” u shty përpara dhe të dy fluturuesit u përplasën kundër kafazit. Ata u ndanë dhe Moraes kapi një goditje trupore dhe u përpoq të merrte Johnson poshtë. Amerikani zbriti në pozicionin e lartë, por u spastrua ndërsa kërkoi një bllokim këmbësh. Braziliani e përfundoi raundin në pozicionin e lartë dhe do të kishte qenë pak përpara në kartolinat kur të binte zilja. Strofa e dytë filloi ngadalë, por veprimi u përshkallëzua në mënyrë dramatike. Moraes u përpoq të kapte Johnson me një gju fluturues, pasi ish-kampioni i peshave të fluturimit UFC ndryshoi nivelet. E humbi, por ai vazhdoi me një prerje të djathtë e cila ra në skuqje. Johnson u shtang dhe Moraes kapitalizoi me një gju në fytyrën e kundërshtarit të tij të prirur. Me Johnson të shtrirë në shpinë, braziliani sulmoi me grushte për të përfunduar luftën në shenjën 2:20. Moraes ka humbur vetëm me vendim të ndarë dhe rekordi i tij u përmirësua në 19-3. Ai tani mund të paraqesë një pretendim të ligjshëm për të qenë pesha më e mirë në botë pasi mundi 125-pounderin më të mirë të të gjitha kohërave. Johnson bie në 30-4-1 pasi pësoi humbjen e parë të karrierës së tij pas UFC. Ishte hera e parë që ai ndalet ndonjëherë në 35 luftime profesionale. https://twitter.com/ONECha Championship/status/1379990247551889408?s=20 Eddie Alvarez humbet nga skualifikimi në mënyrë të diskutueshme Ngjarja bashkë-kryesore përfundoi në një mënyrë të parakohshme dhe të diskutueshme. Eddie Alvarez siguroi një heqje të hershme dhe kërkoi të përfundonte Iuri Lapicus me tokë dhe kile. Ndërsa ish-kampioni i peshave të lehta UFC dhe Bellator binte grushta të egër, Lapicus ktheu fytyrën. E ekspozoi pjesën e pasme të zonës së kokës, por Alvarez vazhdoi sulmin. Alvarez ishte qartë në prag të përfundimit të luftës me Lapicus të paaftë për të mbrojtur inteligjencën e tij. Por, gjyqtari thirri një ndalesë për shkak të goditjeve të paligjshme, dhe me italianin të paaftë për të vazhduar, “Mbreti nëntokësor” u skualifikua. Ishte dëshpërimisht zhgënjyese për Alvarez, i cili bie në 30-8. Lapicus dukej se ishte dëmtuar rëndë, por kaloi në 15-1 pasi iu dha fitorja. https://twitter.com/ONECha Championship/status/1379982671892279296?s=20 Conor McGregor thotë se triologjia e Dustin Poirier është rezervuar për UFC 264 ONE Championship në rezultatet e TNT 1 Adriano Moraes def. Demetrious Johnson nga Knockout (gju dhe grushta) në 2:20 të Raundit 2Iuri Lapicus def. Eddie Alvarez nga DQ (Greva të paligjshme) Raimond Magomedaliev def. Tyler McGuire me Vendim (Unanim) Enriko Kehl def. Chingiz Allazov me Vendim (Split) Oumar Kane def. Patrick Schmid nga TKO (grushta) në 1:48 të Raundit 1

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu