Damian Jones filloi sezonin në Phoenix por kurrë nuk mund të hynte vazhdimisht në rotacion pas lojtarëve si p.sh. Deandre Ayton, Frank Kaminsky, Jae Crowder, dhe Dario Sariç.

Megjithatë, pa Anthony Davis deri në mes të marsit, Lakers po kërkojnë ndihmë te të katërt, kështu që ata kanë nënshkruar Jones në një kontratë 10-ditore, ekipi njoftoi të premten.

Jones sjell atletizëm në vijën e parë, diçka për të cilën Lakers duhet më shumë pa shkathtësinë e Davis. Marc Gasol fillon në qendër, dhe Lakers kanë Montrezl Harrell jashtë stolit, por pa Davis ata kanë qenë të shkurtër.

Që Lakers shkuan me dikë në një kontratë 10-ditore – e cila mund të zgjatet me një të dytë 10-ditore pas së parës – u flet atyre duke e mbajtur të hapur fleksibilitetin e listës ndërsa kalojnë në afatin e tregtisë dhe sezonin e blerjes. Lakers kanë disa pika të hapura në listë pasi kanë hequr dorë Quinn Cook, megjithatë, ata janë të kufizuar në opsionet e tyre për shkak të kufizimit të vështirë (ata kanë vetëm rreth 1.6 milion dollarë për të shpenzuar).

Jones u tërhoq nga Warriors nga Vanderbilt me ​​zgjedhjen e 30-të në 2016. Ai kaloi tre sezone me Golden State përpara se të tregtohej në Atlanta. Ai kishte nënshkruar si agjent i lirë me Phoenix për këtë sezon. Ai shënoi mesatarisht 1.6 pikë dhe 1.3 kërcime në ndeshje në pak minuta me Suns.

Shikoni më shumë për Lakers

Elefanti në dhomë me ndryshimin e logos së NBA në Kobe Bryant Tri gjëra për të ditur: Kyrie Irving shtyn fort për logon e NBA të Kobe Bryant Brandon Ingram në Zion Williamson: ‘Unë kurrë nuk kam luajtur me një lojtar …

Lakers shtojnë thellësinë e fushës së parë, nënshkruajnë Damian Jones në kontratën 10-ditore fillimisht u shfaq në NBCSports.com

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu