Pasi dha një shfaqje në ndeshjen e tij të parë para sezonit pa shënuar të shtunën, LaMelo Ball hyri në kolonën e shënimeve në ndeshjen e tij të dytë parasezone. Në total në ndeshjen e tij të dytë, Ball përfundoi me 12 pikë, duke përfshirë një palë tre-pikësh. Ndërsa tre-treguesi i tij i parë ishte ai që i dha pikat e tij të para jozyrtare në karrierën e tij, tre-treguesi i tij i dytë gjithashtu ishte i dukshëm.

Në fund të tremujorit të tretë, pasi vendosni një ekran dhe lëvizni në shportë, Bismack Biyombo gjeti Topin në kënd për një trepikësh përpara stolit të Raptors. Topi u lidh në të tre, pastaj u kthye dhe shikoi poshtë në stolin e Torontos.

Nuk dihet arsyeja për largimin e Ballit nga stoli. Ishte një moment i shkurtër në lojë dhe nuk parapriu ose ndoqi momentin. Më shumë gjasa, një lojtar bërtiti në një përpjekje për të hedhur goditjen e Ballit dhe vështrimi i Ballit ishte përgjigjja e tij pasi bëri të tre.

Linja përfundimtare e stat-ut të Ballit gjatë natës ishte 12 pikë në gjuajtje 3-nga-10 në përgjithësi, 2-nga-6 gjuajtje nga distanca dhe 4-nga-6 gjuajtje nga linja. Ai shënoi gjithashtu tre kërcime, dy asistime, një vjedhje dhe një bllokim. Charlotte humbi ndeshjen natën, 112-109.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu