LaMelo Ball u bë personi i dytë në familjen e tij që theu rekordin e NBA për lojtarin më të ri për të postuar një triple-double të shtunën në një fitore 115-103 ndaj Hawks. Ai barazoi 22 pikët më të mira në karrierën e tij në gjuajtjen 9 nga 13 (3 me 5 nga 3 pikësh) me 12 kërcimet më të mira në karrierë dhe 11 asistimet më të mira në karrierë. Ai gjithashtu shtoi një vjedhje dhe ktheu topin vetëm një herë në 31 minuta.

Vëllai i Ballit, Lonzo, theu rekordin në Nëntor 2017. Më pak se katër vjet më vonë, Ball-i rishkroi përsëri historinë. LaMelo shënoi triple-double me vetëm 19 vjet e 140 ditë të vjetra, duke mundur rekordin e mbajtur më parë nga Markelle Fultz me 177 ditë.

E shtuna në mbrëmje ishte gjithçka që tifozët e Hornets kishin shpresuar kur ekipi i tyre e zgjodhi atë Nr 3 në përgjithësi. Ai e gjeti njeriun nga ekranet e larta për kova të lehta, të lëshuar nga distanca dhe i rrëzoi zbehjet. Devonte ‘Graham duhet të jetë të paktën pak i shqetësuar për punën e tij fillestare, veçanërisht pasi ai vazhdoi fillimin e tij të ngadaltë të sezonit, duke shënuar vetëm nëntë pikë në gjuajtjet 1 me 6. Topi po rritet shpejt. Dhe ai tashmë është dreq i mirë.

Tani le të flasim rreth asaj se si të gjithë të tjerët performuan në tetë ndeshjet e NBA të Shtunën.

I madh

Tyrese Maxey – Maxey, një rishtar 20-vjeçar, luajti rolin e Gjashtëkëndësh‘super yll të shtunën, pasi ekipi kishte vetëm tetë lojtarë aktivë në listën e tyre, dhe shtatë lojtarë në të vërtetë luanin. Seth Curry, Tobias Harris, Shake Milton, Matisse Thybulle, Terrance Ferguson dhe Vincent Poirier ishin të gjithë jashtë për shkak të protokollit mjekësor, dhe Mike Scott, Ben Simmons, Joel Embiid dhe Furkan Korkmaz ishin të gjithë jashtë për shkak të lëndimit. Sixers humbën, 115-103, por me të gjitha mundësitë në botë, Maxey shpërtheu për 39 pikë në gjuajtjen 18-të-33 (tre 3-pikësh), shtatë kërcime, gjashtë asistime dhe dy vjedhje me dy kthime në 44 minuta . Maxey absolutisht ia vlen të kërkohet për shumë kohë, por shumica e formacionit të Sixers është jashtë.

PJ Uashington – Kjo lojë ishte LaMelo Ball‘s, por Uashingtoni dha një kontribut të madh, duke shënuar gjashtë goditje më të mira në karrierë në 36 minuta. Kjo i bën 11 blloqe gjatë tre ndeshjeve të tij të fundit. Ai gjithashtu shënoi 22 pikë në gjuajtjet 7-nga-11 (dy bënë 3-pikë), dhe kapi shtatë kërcime, një asistim dhe ktheu topin vetëm një herë.

Urat Mikal – Sixers duhet të pendohen që u zhvendosën Urat Mikal në draft natën tani, hë? Bridges shënoi 34 pikë të larta në karrierë dhe përputhet me gjashtë me 3 shënime të bëra në karrierën më të mirë në tetë përpjekje. Ai ishte lojtari më i mirë i Suns të natës në të njëjtën lojë me Hall of Famer Chris Paul, Devin Booker dhe zgjedhja nr. 1 Deandre Ayton. Ai gjithashtu kishte tre kërcime dhe dy asistime ndërsa Suns mundën Pacers, 125-117.

Domantas Sabonis – Sabonis barazoi karrierën më të mirë me 22 kërcime në 41 minuta të Shtunën. Pavarësisht humbjes së Indiana ndaj Phoenix, Sabonis dukej si një talent All-NBA, dyfishim i dyfishtë me 28 pikë (12 nga 24 FG) dhe katër asistime në tre xhirime.

Jimmy Butler – Për një lojë pa Russell Westbrook (pushim) ose Bradley Beal (protokolli mjekësor), Heat luajti një të ngushtë, duke fituar vetëm 128-124. Por Butler ishte i jashtëzakonshëm, gati trefishoi dyfishimin me 26 pikë në gjuajtje 10 nga 18, 10 kërcime, nëntë asistime, dy vjedhje dhe një bllokim pa kthime në 36 minuta.

Goran Dragic – Butler mori ndihmë serioze nga Dragic jashtë stolit. Ai shënoi 21 pikë në 20 minuta, duke barazuar më të mirën në karrierë me shtatë shënime me 3 pikë në nëntë përpjekje, duke shtuar pesë asistime me tre kthime. Dragic kishte nevojë për një lojë si kjo pasi bëri vetëm shtatë 3-pikë në çdo ndeshje tjetër këtë sezon së bashku.

Larry Nance Jr. – Nance Jr. bashkoi një natë fantastike të shkëlqyeshme në humbjen 100-99 ndaj Giannis Antetokounmpo-pa Bucks. Ai shënoi 17 pikë, duke përfshirë tre tre-shënues të bërë me tre kërcime, dy asistime, katër vjedhje dhe një bllok me tre kthime në 40 minuta.

Andre Drummond – Në një farë mënyre, 24 kërcime nuk thyen top-5 më së shumti në një lojë të vetme për karrierën e Drummond, por ai ende shënoi një natë me rezultat përbindësh, duke përfshirë 26 pikë, tre asistime, një vjedhje dhe një bllok në humbjen ndaj Milwaukee. Ai e ktheu topin gjashtë herë, por bëri 4-nga-5 gjuajtje të lira.

DeMar DeRozan – DeRozan mbajti Spurs në një fitore shtesë 125-122 ndaj Timberwolves, duke shënuar 38 pikë në 44 minuta në gjuajtjen 13-të-23 (12-të-13 nga linja e gjuajtjeve të lira) me pesë asistime, pesë kërcime dhe vetëm një xhiro. Ai është dukur i shkëlqyeshëm këtë vit, pasi trajneri kryesor Gregg Popovich dhe Spurs po ndihmojnë përsëri të përfitojnë sa më shumë nga një talent yll.

Tim Hardaway Jr. – Hardaway Jr. shpërtheu për 36 pikë në gjuajtjen e 3-pikëve 8-të-13 në një fitore 112-98 ndaj Magjike. Ai ishte një i trembur nga karriera e tij më e mirë nga distanca, por ende shënoi dy më shumë se i gjithë ekipi i Orlando – në 18 përpjekje më pak! Hardaway Jr u ​​ngrit kur Mavs kishte nevojë për të me të dy Dorian Finney-Smith dhe Josh Richardson jashtë protokolleve mjekësore.

CJ McCollum – Lojtari Nr. 7 në ligat me 9 mace kishte një tjetër lojë të mrekullueshme në fitoren e Blazers me rezultatin 125-99 ndaj Kings, duke shënuar 37 pikë në gjuajtjen 13-të-22 (6-të-11 nga 3-pikë), me tre kërcime, tre asistime dhe dy vjedhje.

Shënimi i redaktorit: Hartimi është vetëm gjysma e betejës! Merrni përparësi në konkurrencën tuaj me Veglat tona të Sezonit NBA që janë të mbushura me renditje, parashikime, një vlerësues tregtie, mjete start / sit dhe shumë më tepër. Dhe mos harroni të përdorni kodin promovues HOOPS10 për të përfituar 10% zbritje. Klikoni këtu për të mësuar më shumë!

Të Mirët

Nikolla Jokiq – Jokic luajti kundër asaj që ishte në thelb G League Sixers, por ai prapë kishte një lojë mbresëlënëse, gati trefishim i dyfishimit me 15 pikë (gjuajtje 6 nga 8), 12 asistime dhe nëntë kërcime në vetëm 29 minuta. Ai e ktheu topin katër herë, por menaxherët e fantazisë mund të jetojnë me atë nga lojtari numër 3 i renditur në ligat me 9 mace.

Gary Harris – Rënia e tij ka mbaruar! Më në fund! Harris, një karrierë me 3,6 pikë, në karrierë, hyri në ndeshjen e së Shtunës pasi kishte bërë vetëm 4 me 29 shënime me 3 pikë (13.8%). Po! Por ai bëri 5-të-8 kundër listës së djemve të Sixers që me siguri i duheshit në Google. Ai e përfundoi ndeshjen me 21 pikë, tre kërcime, një asistim dhe një vjedhje.

Kamera e kuqërremtë – Reddish luajti ndeshjen e tij të parë jashtë stolit të Shtunën, por për shkak të Bogdan BogdanoviçDëmtimi, ende shënoi 34 minuta dhe zbrazi katër tre-shënues për 21 pikë, pesë kërcime dhe një asistim me katër vjedhje dhe tre kthime. Ai e ka bërë të qartë se ai do të vazhdojë të gjuajë (ai bëri 17 të shtëna të Shtunën, duke përfshirë 13 trepikësh), të cilat nuk mund të jenë gjithmonë të mira për Hawks, por janë të mira për menaxherët e fantazisë.

Terry Rozier – Rozier shënoi një katër vjedhje të një sezoni të lartë për të shkuar së bashku me 23 pikë (katër bën 3 pikë), katër kërcime, dy asistime dhe tre kthime.

Myles Turner – Turner bashkoi një natë tjetër fantastike të shkëlqyeshme, duke larguar katër goditje dhe duke fundosur dy trepikësh nga tre prova. Ai përfundoi me 15 pikë, 10 kërcime dhe tre asistime pa xhiro në 36 minuta.

Tyler Herro – Herro shënoi 31 pikë – më së shumti në një ndeshje të sezonit të rregullt – në fitoren e Heat ndaj Wizards. Ai fundosi 12-të-20 përpjekje për gol në fushë, duke përfshirë një tre-tregues dhe kapi nëntë borde me dy asistime dhe tre kthime.

Deni Avdija – Pa tre lojtarët më të mirë të ekipit të tij, Avdija, rishtari, u rrit. Ai shënoi 20 pikë të larta në karrierë (më shumë se katër ndeshjet e tij të fundit së bashku), bëri pesë asistime më të mira në karrierë dhe rrëmbeu pesë borde me dy vjedhje në 32 minuta. Ai bëri 5-nga-9 prova nga distanca dhe dukej si vjedhja e draftit të vitit 2020 të Shtunën.

Garrison Mathews – Ndoshta tani Scott Brooks do ta luajë më shumë? Pasi tregoi forcën e tij si një gjuajtës me 3 pikë në fund të sezonit të kaluar, Mathews është shfaqur vetëm në dy ndeshje. Të Shtunën, ai shënoi 22 pikë në 23 minuta, duke zbrazur 4-të-7 3-pikësh dhe 6-të-12 gjuajtje në përgjithësi. Ai gjithashtu kapi dy borde, bëri një asistim dhe rrëmbeu dy vjedhje me vetëm një xhiro. Me statusin e Beal (protokollit mjekësor) të paqartë, Mathews duhet të jetë në radarin tuaj si një shkrepës.

Bobby Portis – Portis filloi në vend të Antetokounmpo dhe kaloi natën më të mirë në karrierën e tij Bucks. Ai shënoi 17 pikë në gjuajtjet 7-të-11 (një bëri 3-pikë), me 11 kërcime, tre asistime dhe katër vjedhje (barazoi karrierën më të mirë) me pesë xhiro. Nuk duket se Antetokounmpo (spazmat e shpinës) do të jetë jashtë për një kohë të gjatë, por Portis duhet të luhet sa herë që ai ulet.

Qytetet Karl-Anthony – Towns luajti ndeshjen e tij të parë pas një dëmtimi në dore që pësoi në 26 Dhjetor pa asnjë kufizim minutash, dhe ai dukej shkëlqyeshëm. Në 37 minuta, ai shënoi 25 pikë (9-të-17 gjuajtje, dy bëri 3-shënues në tre prova), me 13 kërcime, katër asistime dhe tre bllokime. Ai e ktheu topin vetëm tre herë. Nuk ishte e mjaftueshme për të kapur serinë e humbjeve të Ujqërve me shtatë ndeshje, por me atë që ishte përsëri në formacion, ekipi ka shpresë.

Malik Beasley – Beasley barazoi më së miri në karrierën e tij me shtatë shënime 3 pikësh në 11 prova të Shtunën, duke përfunduar me 29 pikë, katër kërcime dhe dy asistime në dy kthime në 40 minuta. Ai bëri 11-të-20 goditje në përgjithësi, por nuk ishte e mjaftueshme për të kryesuar Spurs.

Naz Reid – Edhe me Towns mbrapa dhe duke luajtur minuta të plota, Reid regjistroi një 16 të fortë të tij, duke shënuar 16 pikë me shtatë kërcime, një asistim dhe tre bllokime. Ai madje fundosi tre trepikësh. Reid nuk është një lojtar që mund të mbështetet vazhdimisht, por në pjesë të zgjatura, ai ka prodhuar disa netë të forta fantazie.

Nikolla Vuçeviq – Magjia nuk mund të kryesonte Mavericks me dorë të shkurtër pa Jalen Brunson, Finney-Smith dhe Richardson (protokolli mjekësor), por Vucevic kishte një lojë të shkëlqyeshme, duke shënuar 30 pikë në 14-të-24 gjuajtje (dy bëri 3-pikë) me 15 kërcime, dy asistime dhe dy vjedhje.

Khem Birch – Birch barazoi tre vjedhjet më të mira në karrierë dhe bëri të katër përpjekjet e tij për shënjestër në terren për 12 pikë dhe tetë kërcime në vetëm 24 minuta. Ajo natë mund të neglizhohet në rezultatin e kutisë, por është një natë e bukur e vogël fantazie për lojtarin me 144 renditje në ligat me 9 mace.

Trey Burke – Me Jalen Brunson jashtë për shkak të protokolleve mjekësore, Burke mori një mundësi dhe vrapoi me të, duke shënuar 29 pikë në 11-të-13 gjuajtje, duke përfshirë shtatë shënime 3-shënues në tetë prova në 21 minuta. Ai gjithashtu bëri katër asistime dhe bllokoi një goditje ndërsa ktheu topin vetëm një herë. Kjo është një prodhim i hekvave nga pankina, dhe Burke duhet të hiqet nëse është i disponueshëm në kampionatin tuaj.

Hassan Whiteside – Whiteside luajti për herë të dytë në 2021 pas Richaun Holmes ishte një gërvishtje e vonë për shkak të dhimbjes së kyçit të këmbës që nuk duhet ta mbante atë jashtë për një kohë të gjatë. Në 24 minuta, Whiteside shënoi 11 pikë me tetë kërcime, dy asistime, një vjedhje dhe një bllokim. Nëse Holmes është në një lojë tjetër, Whiteside ia vlen të luhet.

Zhgënjyese

Trae Young – Për ndeshjen e dytë radhazi që kur thashethemet vërtiteshin John Collins dhe Trae Young duke mos qenë dakord me mënyrën e veprimit të veprës së Hawks, Young paraqiti një paraqitje mediokre sipas standardeve të tij. Ai shënoi vetëm 15 pikë në gjuajtjen 5-të-19 (0-të-5 nga 3 pikësh) me 10 asistime dhe dy kërcime. Në dy ndeshjet e tij të fundit, ai po qëllon një kombinim të 7-të-28 (0-të-8 nga distanca) me 13 asistime dhe 11 kthime.

Danny Green – Green luajti të Shtunën pavarësisht se ishte përjashtuar për shkak të protokollit mjekësor një natë më parë. Sixers kishin nevojë për të nga pikëpamja e numrave, por ai nuk luajti në nivelin e duhur dhe u shqua qartë nga Maxey. Green shënoi vetëm 11 pikë në gjuajtjen 4 me 17 me pesë asistime, dy vjedhje dhe një bllokim në 36 minuta.

Lëndimet

Bogdan Bogdanoviç – Bogdanovic u rrëzua me një dëmtim të ngathët në gjurin e djathtë pasi u përplas LaMelo Ball. Ai nuk ishte në gjendje të vinte peshë në gju gjatë rrugës për në dhomat e zhveshjes. Ai sapo kishte zëvendësuar Reddish në formacionin startues, por Reddish mund të ketë mundësinë të mbajë punën e tij fillestare përgjithmonë nëse Bogdanoviç duhet të humbasë ndonjë kohë të zgjatur.

Thomas Bryant – Bryant u rrëzua me një dëmtim të frikshëm të gjurit në çerekun e parë të ndeshjes së së shtunës dhe nuk u kthye. Ai do të marrë një MRI dhe rrezet X të Dielën. Robin Lopez dhe Moritz Wagner janë kandidatë për t’u rritur në mungesë të tij.

COVID-19

Gjithnjë e më shumë lojtarë të NBA po testohen pozitivisht për COVID-19, ose po humbin lojëra për shkak të protokolleve mjekësore nga frika e kapjes së virusit nga një kontakt i ngushtë.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu