Langston Galloway hyri në ligë duke luftuar për të mbajtur një vend në listë me New York Knicks me kontrata 10-ditore. Shtatë sezone më vonë, etika e punës e Galloway e ndihmoi atë të fitonte afro 30 milionë dollarë në kontrata dhe ishte frymëzimi për Etika, marka e tij e re e atleteve.

Pas një udhëtimi në Finalet e NBA me Phoenix Suns, Galloway diskutoi të ardhmen e tij të agjencisë falas dhe atë që do të vinte më pas për Etikën me HoopsHype.

Çfarë ju bëri të lançoni markën e atleteve Ethics, dhe cili është qëllimi juaj?

Galloway: Kuptimi se ku jam në karrierën time dhe ku dua të krijoj trashëgiminë time. Duke e imagjinuar veten duke qenë me Q4 Sports dhe marka të tjera me të cilat kam qenë gjatë rrugës, është vetëm një mundësi për ta bërë atë vetë, për të dalë atje dhe për të mësuar rreth industrisë së atlete dhe si të jesh i suksesshëm me të. Kjo ishte ajo për të cilën isha vërtet i emocionuar. Sapo pashë se si ata (Q4 Sports) e bënë atë, prirja ime duke menduar se ndoshta nëse do të kisha kontroll krijues brenda Q4 Sports, mund të kisha bërë atë që po punoja tashmë, e cila ishte krijimi i paketës sime të teknologjisë dhe përpjekja për të mësoni më shumë rreth biznesit pas atlete. Ne shkuam rrugët tona të ndara, dhe unë thashë që mund të vazhdoj edhe tani. Unë jam në pikën ku po merrja mostrën e këpucëve dhe kuptova nëse doja ta vishja në një lojë dhe të gjitha këto. Pasi e bëra këtë, unë isha i gjithi. Unë mblodha ekipin tim dhe filluam të kuptonim se mund ta bënim këtë një biznes legjitim. Fillova të mendoj për emrin, Etikën dhe nga erdhi, ku historia ime më ka udhëhequr dhe etikën time të punës gjatë gjithë karrierës sime. Me të vërtetë ka qenë një proces çdo ditë i të mësuarit, hedhja e sendeve në mur dhe ka qenë një udhëtim. E kam shijuar sepse është diçka për të cilën jam e apasionuar, atletet dhe loja ime.

Çfarë po vjen më pas për Etikën?

Galloway: Po përgatitemi për nisjen rreth Ditës së Punës, në fillim të vjeshtës. Ky do të jetë nisja e madhe e gjithçkaje. Ne kemi dy ngjyra të tjera në orar për të nisur dhe një kolonë të mundshme të katërt dhe të pestë që po përgatitemi për të nisur.

Si do ta përmblidhnit sezonin tuaj me Suns?

Galloway: Ka qenë një përvojë mësimore nga pikëpamja kur kur mora mundësitë për të luajtur, dola atje dhe bëra atë që duhej të bëja. Për pjesën më të madhe të sezonit, unë isha 50/40/90 (ndarjet e të shtënave). Pastaj, në fund të sezonit, unë thjesht e humba atë shenjë. Kalimi i play -off -it, arritja deri këtu dhe mësimi i shumë prej tyre Chris Paul, Devin Booker, dhe ata djem, unë mund ta çoj lojën time në një nivel krejt tjetër duke shkuar në këtë sezon tjetër.

Çfarë kërkoni në agjencinë falas?

Galloway: Vetëm një mundësi. Isha në një ekip që arriti në finale, por gjëja ime më e madhe është të marr një mundësi për të luajtur. Duke qenë në një ekip të tillë, kam mësuar shumë, dhe gjithçka që kam nevojë është dikush që do të besojë në mua. Kjo do të shkojë shumë, dhe do të paguajë dividentë për cilindo ekip që kam shansin të luaj për vitin e ardhshëm.

Çfarë mund t’i sillni një ekipi?

Galloway: Unë mendoj se mund të sjell një aftësi shënimi dhe të jem gjithashtu një rojë rezervë. Shumë njerëz nuk e kuptojnë se sa shumë kam punuar në shtimin e asaj aftësie të rojes në lojë. E kisha atë kur isha në Nju Jork. Unë jam shumë i shkathët. Njerëzit më futën në një kuti duke thënë se jam gjuajtës, por mund të bëj shumë më tepër sesa thjesht të gjuaj. Unë mund të jem një drejtues vokal në dhomat e zhveshjes, brenda dhe jashtë fushës. Unë mendoj se prania ime me të vërtetë shfaqet. Duke luajtur apo jo, unë gjithmonë do të jem profesionist. Unë gjithmonë do të jap një nxitje shtesë dhe do të flas me djemtë e rinj sa herë që ata kanë nevojë për të. Unë jam duke ardhur në vitin tim të tetë dhe mund ta sjell atë udhëheqje veterane me siguri në cilëndo dhomë dollap me kyç.

Për çfarë keni punuar këtë verë në lojën tuaj?

Galloway: Duke punuar në aftësitë e mia për mbrojtësin e pikave për të treguar se mund të luaj si rojë rezervë, të krijoj dhe të bëj shfaqje për këdo tjetër. Duke kritikuar detajet e vogla dhe gjërat e paprekshme, mund të vazhdoj të përmirësohem dhe të bëj.

Sa vite të tjera dëshironi të vazhdoni të luani në NBA?

Galloway: Nuk e kam menduar sa vite mund të kaloj. Që kur kam shkuar në një dietë me bazë bimore, ndjehem se mund të shkoj derisa të mos mund të shkoj më. Trupi im ndihet shkëlqyeshëm. Unë jam në formën më të mirë të jetës sime. Ndihem sikur kam fituar disa vite në karrierën time. Këtë vit, kam gjetur disa mënyra unike për të rritur trupin tim duke stërvitur, duke bërë joga dhe pilates.

Çfarë do të bënit pas daljes në pension?

Galloway: Marka e atleteve të etikës do të ishte padyshim numri një. Bëni një dyqan atlete diku poshtë zonës. Pas kësaj, është hapur shumë. Mund të ndiqni Michael Scotto në Twitter: @MikeAScotto

1

1

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu