Lebron Xhejms dhe Kevin Durant kanë një shaka me madhësi të Greg Oden për ekuipazhin e TNT-së që u shfaq fillimisht NBC Sports Northwest

A është akoma shpejt për të folur për Blazers që zgjedhin Greg Oden mbi Kevin Durant?

Po. Po kjo është. Stillshtë ende një prerje e thellë.

Kjo nuk e ndaloi ekuipazhin e TNT, të bashkuar nga LeBron James dhe Kevin Durant, për ta sjellë atë edhe një herë … edhe nëse ata nuk e kuptuan atë.

Duke bërë biseda të vogla gjatë draftit special të Lojërave All-Star, nikoqiri Ernie Johnson e pyeti Kevin Durant nëse ai ishte gjithmonë zgjedhja e parë që rritej.

“Po. Ose zgjedhja e parë ose e dytë,” tha Durant, një shaka e dukshme rreth përzgjedhjes së dytë në tërësi në draftin e NBA 2007.

Blazers e morën Greg Oden të parin në përgjithësi atë natë, por ky fakt dukej se i tërhoqi mendjen ekuipazhit të TNT.

Kush ishte i pari në atë kohë? Kush ishte ai djalë? Ky është djali që duhet të gjej.

Kenny “The Jet” Smith

“Zakonisht dikush si 12 vjet më i madh se unë”, tha Durant. Ishte kjo një tjetër çarje në Oden? Mund të ketë qenë Durant thjesht duke folur për fëmijët e moshuar që u morën mbi të. Mund të ketë qenë gjithashtu që Greg Oden, i cili ishte 19 vjeç natën e tërheqjes, dukej sikur ishte 40 vjeç.

Por argëtimi nuk u ndal këtu.

LeBron James përshëndeti, “Kushdo ishte djali i parë i marrë para KD atëherë, KD duhet ta sjellë atë në fjalimin e tij në Sallën e Famës.”

Ishte LeBron në shaka apo ai harroi që “djali i parë i marrë para KD” në 2007 ndodhi që të luante me LeBron në Miami?

Një tjetër shok i ekipit i James dhe Oden në Miami ndodhi që të ishte në panel – Future Hall i Famer Dwyane Wade.

Për meritë të Wade, atij iu kujtua kush ishte Oden. Në një moment kur ekuipazhi po habiste për një djalë të zgjedhur mbi KD, ju mund të dëgjoni Wade nga kamera duke thënë “Greg Oden”.

Funshtë kënaqësi të shohësh që KD mund të bëjë shaka me atë draft 2007, është për të ardhur keq që djali i marrë para tij u tradhtua nga trupi i tij.

Oden luajti në Portland nga 2007 në 2012 por dëmtimet e mbajtën atë në vetëm 82 ndeshje totale gjatë këtyre pesë sezoneve. Ai u përjashtua në 2012, nënshkroi me Miami në 2013, dhe luajti 23 ndeshje për Heat gjatë vrapimit të tyre në Finalet e NBA 2014

Të them të drejtën, paskuptimi është gjithmonë 20/20. Easyshtë e lehtë të shikosh NBA tani dhe të thuash “Si mundet Portland të zgjedhë Oden mbi Durant?” Por përsëri në vitin 2007, ishin 29 skuadra të tjera që do të kishin bërë të njëjtën gjë.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu