Më vonë sonte rivaliteti më i pasur i NBA do të rinovohet si Los Angeles Lakers vizitoni Boston Celtics. Jo vetëm që ajo e ndeshjes përfshin dy ekipe me më shumë kampionate në historinë e NBA dhe dy ekipe të larta në NBA por të dy ekipet gjithashtu ndajnë lidhje të forta në stol.

Para se Frank Vogel të bëhej trajneri kryesor i Lakers, ku do të bëhej trajneri më i bukur Anthony Davis, shkëputja e Vogel nga loja e bëri atë të ishte një “pjesë jozyrtare” e stafit trainues të Boston Celtics, sipas ESPN’s Zach Lowe. Vogel madje vodhi disa shfaqje nga libri i lojërave të Brad Stevens te Lakers. Por një gjë që Vogel nuk duhej të vidhte ishte Lebron Xhejms. Dhe sipas palës së Vogel, Stevens, LeBron duhet të ketë më shumë MVP sesa ka aktualisht, gjë që ai ia hedh fajin mërzisë nga votuesit.

Ndërsa është ende një çështje debati për disa, deri më tani këtë sezon duket se LeBron James është në pozicionin kryesor për të fituar atë çmim të pestë MVP të pakapshëm. Nëse James do të marrë të pestën, ai do të bashkohet me Michael Jordan dhe Bill Russell me pesë MVP, duke ndjekur vetëm Kareem Abdul-Jabbar me Gjashtë Çmime MVP.

Të ngjashme

Lakers vs Celtics: Formacione, raporte dëmtimesh dhe informacione transmetimi për të Shtunën

Në sezonin e tij të 18-të, LeBron James nuk shqetësohet për t’u lodhurSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu