Lebron Xhejms ka fshirë një cicërimë që ai postoi të martën mbrëma në reagim ndaj pushkatimi i Ma’Khia Bryant.

Cicërima në fjalë paraqiti një foto të oficerit të policisë së Columbus Nicholas Reardon, i cili qëlloi 16-vjeçarin Bryant ndërsa iu përgjigj një telefonate në 911 të martën. Cicërima shkruante “JU JENI #ACCOUNTABILITY TJETR” dhe përfshinte një emoji me orë rëre:

Screengrab i LeBron James & # 39;  cicërimë e fshirë.  (Cicëroj)

Screengrab i cicërimës së fshirë të LeBron James. (Cicëroj)

Tweet-i ka të ngjarë t’i referohet dënimit të Derek Chauvin për vrasjen e George Floyd. Chauvin ishte u shpall fajtor të Martën për tre akuza, përfshirë vrasjen e shkallës së dytë. James postoi një cicërimë që thjesht lexoi “LLOGARIDHNIA” pas vendimit, dhe dukej se po bënte thirrje që oficeri i Columbus të merrte pasoja të ngjashme.

James tha se cicërima u përdor për të “krijuar më shumë urrejtje”

Cicërima e James mori një reagim të ashpër nga qarqet konservatore në mediat sociale, ku ka debatuar për të shtënat e Bryant. Ndërsa detajet ishin të kufizuara si protestuesit u mblodhën në selinë e policisë së Columbus, zyrtarët kanë që nga lëshimi i pamjeve të kamerës së trupit duke treguar Bryant që shfaqet për të sulmuar një grua të re me thikë ndërsa u qëllua.

Ndër ata që kritikuan James në internet ishte senatori Tom Cotton (R-Ark.), I cili e quajti cicërimin e James “e rrezikshme dhe e turpshme

Një ditë pasi postoi cicërimën, James tha se ai e fshiu atë sepse ishte “duke u përdorur për të krijuar më shumë urrejtje” dhe bëri thirrje për më shumë përgjegjësi në sistemin e drejtësisë penale.

Kjo përmbajtje nuk është e disponueshme për shkak të preferencave tuaja të privatësisë.

Përditësoni cilësimet tuaja këtu për ta parë.

James gjithashtu postoi një cicërimë në të cilën dukej të thoshte se ai kishte cicëruar nga inati dhe duhej të kishte mbledhur të gjitha faktet, por mbetet simpatik për Bryant dhe familjen e saj.

Kjo përmbajtje nuk është e disponueshme për shkak të preferencave tuaja të privatësisë.

Përditësoni cilësimet tuaja këtu për ta parë.

James ka dalë për Lakers që nga mesi i marsit me një ndrydhje të lartë të kyçit të këmbës, por ishte raportuar së fundmi të ketë përparuar në punën e lehtë në gjykatë me rehabilitimin e tij.

Më shumë nga Yahoo Sports:

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu