Trajneri i Seattle Seahawks, Pete Carroll (me shaka?) u përpoq të rekrutonte Lebron Xhejms gjatë bllokimit të NBA 2011. Cowboys Dallas me sa duket i ofroi LeBron një kontratë.

Christopher Kamrani dhe Bill Oram i The Athletic:

Ajo që mund të jetë parë si një marifet reklamash ishte larg një trillimi për James.

“Unë do ta kisha bërë ekipin,” tha ai. “Unë do të isha provuar, por do të kisha bërë ekipin. Një gjë për këtë, nuk e kam problem të punoj për diçka, kështu që nëse do të më duhej të provoja për Cowboys ose Seahawks, ose nëse do të kisha qëndruar në shtëpi dhe do të kthehesha në shtëpi në Cleveland, do të isha provuar (jashtë), por unë do ta kisha bërë ekipin. Unë thjesht e di se çfarë jam i aftë të bëj në fushën e futbollit. Sidomos në atë moshë ”. James ishte thjesht i ndrojtur nga ditëlindja e tij e 27-të kur mbyllja e bllokimit në ditën e Krishtlindjes.

Anëtarët e rrethit të ngushtë të James u desh të flisnin për të mos ringjallur karrierën e futbollit që ai kishte braktisur si adoleshent.

“Unë gjithmonë mendoj për këtë,” tha James, i cili foli ekskluzivisht për të Atletikës në lidhje me karrierën e tij në futboll.

Jam i sigurt që LeBron e fantazoi idenë për të luajtur në NFL. Ai ishte një futbollist i shkëlqyeshëm i shkollës së mesme, siç detajuan Kamrani dhe Oram. LeBron mbetet një tifoz i madh i sportit. Atletizmi i tij – me forcë që përputhet me shpejtësinë dhe kërcimin e tij – do të ishte përkthyer në nivelin më të lartë të futbollit. Ai madje trajnuar për futboll gjatë bllokimit.

Por LeBron ishte në mes të kryeministrit të tij tepër fitimprurës të basketbollit. Futbolli, siç e di LeBron, është e rrezikshme.

Ekziston një ndryshim MASIV midis LeBron që argëton ideja duke luajtur futboll dhe duke luajtur në të vërtetë në NFL. Heck, ekziston ende një ndryshim masiv midis LeBron që prish monotoninë e trajnimit të bllokimit duke përfshirë stërvitje në qendër të futbollit dhe duke luajtur aktualisht në NFL.

Unë nuk e di se çfarë kishte në kokë LeBron në 2011. Të gjithë mund të them përfundimisht: Ai nuk luajti në të vërtetë në NFL.

LeBron James këmbëngul se ai e konsideroi seriozisht të luante në NFL në 2011 fillimisht u shfaq në NBCSports.comSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu