Cleveland State fitoi titullin e parë të konferencës në më shumë se një dekadë të martën në mbrëmje kur mundi Oakland 80-69 në ndeshjen e kampionatit të Horizon League.

Natyrisht, ndihmësi i trajnerit Dru Joyce nuk mund të ndihmonte por të kanalizonte LeBron James-in e tij të brendshëm ndërsa priste rrjetat.

Cleveland State tani do të drejtohet në turneun e tij të tretë NCAA javën e ardhshme, dhe i pari që nga viti 2009 – një kthim mbresëlënës për Vikings pas pesë sezoneve radhazi me të paktën 20 humbje. Ata arritën në ndeshjen e kampionatit të Horizon League pas një fitore të madhe të trefishtë-shtesë mbi Purdue Fort Wayne, gjithashtu.

Joyce – i cili luajti me James në St. Vincent-St. Mary High School në Akron për katër vjet para se të bashkohej me stafin e Cleveland State në 2019 – rikrijuar në mënyrë të përsosur momentin kur James festoi fitoren e tij të parë në Finalet e NBA pasi u kthye të luante për Cavaliers në 2016.

Duke marrë parasysh drejtimin e turneut dhe mënyrën sesi ai e bëri atë të lumtur, Joyce pa dyshim që bëri drejtësinë ikonike të Cleveland të James.

Ose, nëse e pyet, ai ia kaloi ish-shokut të tij të skuadrës.

Cleveland State & # 39; s fiton turneun e Ligës Horizon

Cleveland State feston pasi fitoi turneun e Horizon League të martën. (AP / Darron Cummings)

Më shumë nga Yahoo Sports:Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu