Asgjë nuk ndodh në NBA pa Lebron Xhejms duke e ditur për këtë dhe nuk kishte asnjë mënyrë që loja e LaMelo Ball të ketë kaluar pa u vërejtur nga Mbreti, veçanërisht pas të shtunës mbrëma. Me 21 pikë, 10 kërcime dhe 10 asistime në një fitore ndaj Atlanta Hawks, më i riu Vëllai i topit u bë lojtari më i ri në historinë e NBA-së që shënoi triple-double. LeBron ishte shok i skuadrës me vëllain e madh të LaMelo, Lonzo dhe Lonzo tani përfaqësohet nga Rich Paul dhe Klutch Sports, kështu që edhe pse partneriteti i tyre me Lakers ishte jetëshkurtër, Topat janë qartë pjesë e familjes, prandaj LeBron u sigurua që të bërtasë LaMelo pa arritjen e tij të madhe të shtunën në mbrëmje.

Ball, natyrisht, ripostoi britmat e LeBron.

LeBron James dhe Lakers aktualisht janë 7-3 por Ball dhe Hornets kanë qenë padyshim një nga historitë më argëtuese të sezonit të hershëm. Pas fitores së mbrëmshme ndaj Hawks, Hornets tani janë 5-5, dhe Ball me sa duket po përmirësohet çdo natë, edhe pse ai vazhdon të dalë nga pankina. Lakers nuk janë planifikuar të luajnë me Hornets në gjysmën e parë të sezonit.

Të ngjashme

Lakers në Rockets: Transmetim i drejtpërdrejtë, mënyra e të shikuarit, kanal televiziv

LeBron James vlerëson rishtarin e Bulls, Patrick Williams për duart ‘si Kawhi’Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu