LOS ANGELES (AP) – Lebron Xhejms shënoi tetë nga 33 pikët e tij në kohën e dytë shtesë, Anthony Davis shtoi 30 pikë dhe Los Angeles Lakers hakmarrëm për pak një humbje në Detroit muajin e kaluar me një fitore 135-129 ndaj të pambrojturve Pistons të shtunën në mbrëmje.

Dennis Schroder kishte 22 pikë dhe tetë asistime në fitoren e katërt radhazi të kampionëve në mbrojtje të NBA që nga humbja 107-92 ndaj Pistons nëntë ditë më parë.

Lakers kryen 23 kthime në sezonin e lartë, shpërthyen një epërsi prej 17 pikësh dhe humbën disa mundësi për të fituar në rregullore. Vetëm shkëlqimi i James në kohën shtesë të dytë nuk lejoi që Los Angeles të përfshihej nga 5-18 Pistons, të cilët po luanin pa Derrick Rose dhe Blake Griffin në natën e dytë të një takimi prapa më prapa për të mbyllur një udhëtim tetë-ditor në Bregun Perëndimor.

“Jepuni kredi”, tha trajneri i Lakers, Frank Vogel. “Ata vazhduan të luanin fort dhe u nxehën nga prapa harkut. Ne nuk i bëmë gjërat mjaftueshëm mirë, dhe ata ishin në gjendje të ktheheshin në lojë ”.

Pak çaste pasi James goditi paraqitjen e përparuar në OT të dyfishtë, ai bëri një tre-tregues të ashpër hapi prapa me 1:17 të majtë dhe shtoi një tjetër hap me 27-këmbë me 34 sekonda për të luajtur.

“Unë isha thjesht i gatshëm të shkoja”, tha James. “Unë jam 36 vjeç dhe heart zemra ime nuk është e qëndrueshme për dy orë shtesë në këtë pikë të karrierës sime. Kam gati një shishe verë në shtëpi për t’u hapur dhe e vonova për dy periudha jashtë orarit ”.

Jerami Grant shënoi 32 pikë dhe Josh Jackson shtoi 25 nga 28 të tijat pas pjesës së parë për Pistons, të cilët patën një paraqitje tjetër mjaft të fortë kundër elitës së NBA. Delon Wright shënoi 22 pikë në humbjen e katërt radhazi të Detroit që kur mposhti LA.

“Ne patjetër mund ta ndërtojmë atë”, tha Wright. “Nëse i marrim kampionët në dyfishime të kohës shtesë, kjo do të thotë që ne mund të konkurrojmë me këdo në këtë ligë në çdo natë të caktuar”.

Jackson udhëhoqi tubimin e Pistons ndërsa Lakers shkuan pa rezultat në 4:06 të fundit të rregullimit. Ai e lidhi atë në një plan makinës me 3.1 sekonda të mbetura, dhe James humbi një plan makinës në zhurmë.

Lakers humbën nëntë goditje radhazi gjatë një rënie gati pa gjashtë minuta pa rezultat që zgjati në kohën e parë të zgjatur. Por Aleks Caruso shënoi pesë pikë të shpejta për të rikthyer Los Anxhelosin në të, dhe Davis bëri një dunk të barabartë me 18.1 sekonda të mbetura para se Grant të humbiste një notues në zhurmë.

Rose ishte joaktiv për ato që trajneri Dwane Casey i quajti arsye personale mes thashethemeve të përhapura tregtare që lidhnin ish MVP me Knicks dhe Clippers.

Griffin gjithashtu u ul për të pushuar në natën e dytë të një mbrojtjeje pas shpine, por Pistons i mbetur ende goditi 16 shënjestra me 3 shënues dhe copëtoi ekipin më të mirë mbrojtës të NBA në performancën e tyre me rezultatin më të lartë të sezonit.

“Unë isha krenar për mënyrën se si luanin djemtë,” tha Kejsi. “Ka kaq shumë situata të të mësuarit për lojtarët e rinj dhe djemtë tanë për të luajtur kundër një ekipi të shkëlqyeshëm si Lakers. Ne nuk kemi asnjë diferencë për gabim, por përpjekja, bashkimi, qëndrueshmëria mendore janë ato që po përpiqemi të ndërtojmë “.

Shikoni më shumë për Lakers

Kawhi Leonard në lojën All-Star: “Janë para në linjë” Tri gjëra për të ditur: Loja All-Star përshtatet me temën e sezonit “Grab the cash” LeBron e quan Lojën All-Star “shuplakë në fytyrë … Unë do të jem atje …

LeBron shënon 33, dominon OT i dytë, Lakers edge Pistons 135-129 fillimisht u shfaq në NBCSports.comSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu