Bostoni Celtics luaj Brooklyn Nets ne nje revansh i skuadrës së tyre të para-sezonit 113 – 89 më 18 dhjetor, me vendosur informata për 5 pasdite ET.

Nets po shijojnë frytet e hershme të dy lojtarëve të tyre më të mirë që kanë pasur kohën e nevojshme për t’u rikuperuar nga dëmtimet serioze gjatë vitit të kaluar, me rojën e pikës Kyrie Irving kirurgji për një dëmtim të shpatullave dhe sulmuesi Kevin Durant u kthye nga një dëmtim në akil që detyroi ish-Golden State Warrior të humbasë tërësinë e sezonit NBA 2019-20. Celtics janë në një gjendje relativisht të dobët shëndetësore, por shpresojnë të përdorin pjesën e hershme të sezonit 2020-21 për të përgatitur lojtarët e tyre të dëmtuar.

Ata lojtarë janë sigurisht roje e pikës fillestare Kemba Walker dhe krah Romeo Langford, me rehabilitimin e produktit UConn gjuri i tij shpesh i lënduar dhe vendasit në Indiana që po ktheheshin nga operacioni për të riparuar një pjezë të shqyer.

Atyre u bashkohet qendra dykahëshe Tacko Fall, i cili gjithashtu do të ulet për ndeshjen e Ditës së Krishtlindjeve me acarim të syve.

Sa i përket Nets, ekipi ka një faturë të pastër shëndetësore nga maja në fund të listës së tyre, e cila zotëron një rekord 1 – 0 së bashku me Celtics, secili që ka realizuar kundërshtarin e tij të hapjes së sezonit.

Boston do të humbasë shënimet e Walker në mënyrë të konsiderueshme kundër kësaj shkeljeje të jashtëzakonshme të Brooklyn, dhe luksi për të qenë në gjendje të vendosë Langford për thellësinë e krahut do të jetë gjithashtu një sfidë për Celtics.

Por nëse Boston mund të kopjojë disa nga shfaqjet e lidhura të demonstruara kundër Milwaukee Bucks më 23 dhjetor, ka një shans të vërtetë për të dorëzuar rivalët e tyre të Divizionit Atlantik L-në e tyre të parë të sezonit, pavarësisht mungesës së kësaj treshe.

Të ngjashme

Nets vs Celtics: Transmetim i drejtpërdrejtë, si të shikosh, koha e fillimit në Ditën e Krishtlindjes

SHIKO: Celtic Jaylen Brown shënon 30 pikë në Ditën e Krishtlindjes 2019

James Harden shton Celtics në skuadrat e preferuara, por a dëshirojnë që ai të kthehet?

Nets vs Celtics në Ditën e Krishtlindjes: Parashikimi, përhapja e pikëve, shanset, mbi / nën, zgjedhjet e basteve

Listë

Në këtë ditë: Legjenda e Celtics Tommy Heinsohn shënon 45 në KrishtlindjeSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu