Telegrafi

Organizatorët e masterit planifikojnë të hakmerren ndaj Bryson DeChambeau

Për Bryson DeChambeau, Masters 2020 shpejt u bë Schadenfreude Open pasi barazimi i tij për të 34-tin – pesë vende prapa 63-vjeçarit Bernhard Langer – ra në mënyrë qesharake larg shpalljeve të tij madhështore. Pra, a do të jetë një amerikan më i përulur, më i kujdesshëm që shfaqet këtu këtë javë? Erm, lloj. “Unë isha gabim kur thashë që Augusta është një par 67 për mua,” tha DeChambeau. “Isshtë një 68.” Ndërsa shkojnë ngritjet, kjo nuk është aspak në kampionatin e Goliathit që pranon që Davidi ishte, siç doli, jo një zhurmë e vogël me një sponsorizim të katapultës, por, në fakt, një luftëtar i frikshëm. Dhe kjo tërheqje jo e kryer plotësisht mund t’i japë legjionit të tij të keqbërësve municione të tjera vetëm pesë muaj nga përdorimi i asaj llastiqe shkatërruese të mediave sociale për të shkrepur fjalët e DeChambeau drejt tij. Për shkak se Lee Westwood tashmë ka luajtur disa raunde praktike këtu këtë vit dhe ishte shtangur nga “kushtet më të forta dhe më të shpejta që kam hasur ndonjëherë në Augusta”, dhe, pa asnjë parashikim shiu, faza e mundimshme e xhaketave të gjelbra është vendosur. “Thuaje kështu”, më tha Westwood të enjten. “Unë nuk mendoj se ata duan 20 nën për të fituar.” Sigurisht, kjo ishte shenja rekord e vendosur nga Dustin Johnson në atë Mjeshtër të çuditshëm të vjeshtës kur, në heshtjen e frikshme, shëtitja e ngadaltë dhe e pakufizuar e No 1 e botës nëpër pishat e katedrales dukej aq e përshtatshme për rastin. Organizatorëve nuk u bëri përshtypje, megjithëse nëse zemërimi i tyre u rrit nga rrahja e Johnson apo fyerja e DeChambeau është, intrigues, një çështje e diskutueshme. “DJ bëri atë që bën DJ, duke shtypur në heshtje dhe modeste fushën”, tha një person i brendshëm i Masters për The Sunday Telegraph. “Xhaketat e gjelbra të dukshme për të cilat fola u treguan më shumë nga ato që tha DeChambeau në ndërtimin e saj. Ata ndien se ai po tallej me Kombëtaren dhe një Mjeshtër i shpejtë, i vendosur dhe i pabesë mund të ishte përgjigjja e tyre. ” DeChambeau tipike. Burri padashur mund të shkaktojë shkelje në një klub të mbyllur. Parashtë paradoksi i madh i 27-vjeçarit që ai është ose gjëja më e mirë për t’i ndodhur golfit në këtë epokë të lulëzuar pas Tiger Woods, ose gjëja më e keqe që i ka ndodhur ndonjëherë, periudhës. Ose, në disa lagje, të dyja; në të njëjtën kohë. Andrew Coltart, ish lojtari i Ryder Cup dhe analist aktual për Sky Sports, përmbledh papajtueshmërinë në mënyrë të përsosur: “Ai po e kthen golfin në një lojë një-dimensionale, me goditje të fuqisë. Nuk ka dyshim se shikimi i Bryson mbi një tregtar tradicional dhe tregtar të gjelbërimit siç është Webb Simpson do të tërheqë më shumë të rinj në lojë. “Shtë një situatë e ngjashme me 30 vjet më parë kur John Daly u shfaq në skenë, duke e goditur atë me milje dhe të gjithë duke shkuar ‘wow!’ Por, në të njëjtën kohë, kjo nuk është ajo që ka të bëjë me golfin, apo jo? “Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu