Mbretërit e ardhshëm vs. Grizzlies lojërat e shtyra për gjurmimin e kontakteve fillimisht u shfaqën në NBC Sports Bayarea

Ardhja e mbrapa e Mbretërve kundër Memphis Grizzlies është shtyrë, njoftoi liga të enjten.

NBA po shtyn tre ndeshjet e ardhshme të Grizzlies, duke përfshirë edhe mbrojtjen prapa që ishte planifikuar të luhej të Dielën dhe të Hënën në Memfis.

Memphis nuk ka tetë lojtarët e kërkuar në dispozicion për shkak të gjurmimit të kontaktit për COVID-19. Loja e Grizzlies kundër Portland Trail Blazers të mërkurën gjithashtu u shty. Këto tre ndeshje do të jenë ndeshjet 17, 18 dhe 19 të shtyera këtë sezon për shkak të protokolleve COVID-19.

LIDHUR: Ndryshimi në formacion mund të jetë vetëm përgjigje për çështjet e Mbretërve

Ndeshja e Kings kundër New York Knicks të Premten do të luhet siç është planifikuar. Mbretërit aktualisht janë 5-10 dhe kanë humbur katër ndeshje radhazi.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu