Si përfitojnë ndeshjet me T-Wolves të ulët për Kerr, Warriors fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Nuk ka rast më të mirë që një ekip mediokër të ndihet mirë me veten sesa një lojë në shtëpi kundër ekipit më të keq të konferencës pa lojtarët e saj më të mirë. Dy ndeshje të tilla, kundër të njëjtit ekip, janë një dhuratë nga perënditë e shërimit.

Kjo është ajo që Warriors kishin të hënën dhe do ta kenë përsëri të mërkurën. Këto janë mundësi perfekte për të eksperimentuar, dhe trajneri Steve Kerr mund të jetë i veshur me një pallto laboratori.

Ndjenja e një shenje të lehtë në të mjerët dhe të plagosurit Ujqërit e drurit, Kerr debutoi në një formacion të ri fillestar, ndryshimi i parë i paforcuar i sezonit, me qendër rishtarin James Wiseman duke u larguar dhe veteran i vitit të gjashtë Kevon Looney traineri gjithashtu ndryshoi rotacionet e tij, duke u kthyer te gjuajtësi Mychal Mulder në çerekun e parë në vend të të dytit, nëse ishte fare.

Rezultatet ishin të tolerueshme, por vendosmërisht jo të jashtëzakonshme, a Fitore 130-108 që kërkonte ca flakë të vonshme Stephen Curry – 15 pikë në afërsisht tre minuta të çerekut të katërt – për të përfunduar një lojë në të cilën startuesit duhet të ishin në gjendje të shikonin të gjithë çerekun e katërt.

“Ne patëm një fillim vërtet të mirë, kështu që ishte ajo që shpresoja,” tha Kerr. “Mbrojtja ishte vërtet e mirë ato gjashtë minutat e para. . . ne u ngritëm 15 ose 17 pikë. Justshtë thjesht shumë më e lehtë të luash nga përpara kur vendos një ton menjëherë.

“Unë nuk isha veçanërisht i kënaqur me pjesën tjetër të lojës. Mendova se fituam talentin. ”

Ka debat zero për këtë. Përveç Curry derdhur në 36 pikë, Andrew Wiggins ndëshkoi ish-ekipin e tij me 23 pikë, gjashtë kërcime, tre bllokime dhe tre vjedhje. Timberwolves, pa yje Karl-Anthony Towns dhe D’Angelo Russell, janë gati aq të prekshëm sa çdo skuadër në NBA.

Shkarkoni dhe pajtohuni në Podcast Talk Dubs

Ndryshimi i formacionit të Golden State ishte i suksesshëm për sa arriti qëllimin e deklaruar të Kerr për krijimin e një toni mbrojtës të menjëhershëm. Warriors ndërtuan një epërsi prej 12 pikësh në katër minutat e para dhe e shtrinë atë në 17 më vonë në çerekun e parë. Ata kurrë nuk zvarriteshin.

Por plumbat e mëdhenj u shpërndanë disa herë. Minesota e preu atë gjashtë në çerekun e dytë, me Warriors që u kthyen për të shtyrë në 19. Kur Timberwolves shkurtoi diferencën në tetë në fillim të katërt, Luftëtarëve u duheshin pak më shumë se dy minuta për ta rikthyer në 19.

Me Warriors që i dhanë shumicën epërsisë dhe rezultati 103-95 me 6:45 të mbetur, Curry u kthye, së bashku me Draymond Green, Andrew Wiggins dhe Looney.

Tre minuta më vonë, Luftëtarët ishin rritur me 18 vjeç.

Kur Warriors kthehet në laborator të martën pasdite, ata tashmë do të dinë se çfarë duhet të adresojnë.

“Ne ishim vërtet të mirë në pjesën e parë”, tha Curry. “Dhe pastaj, në tremujorin e tretë, konkretisht çfarë mendoj [Kerr] po i referoheshim, ne kishim një dritare atje ku po bënim xhirime memece, budalla, duke hequr dorë nga kërcimet sulmuese, duke pasur prishje në mbrojtje. Dhe pastaj, leja ime e patentuar e dembelës në gjysmë gjykate. Pak gjëra të tilla ”.

LIDHUR: Steph lë Klay të varur, ripërcakton termin Splash Brother

Luftëtarët ndihmuan Timberwolves në dy mënyra shumë të prekshme. Ata u dhanë atyre 25 pikë në 15 xhiro dhe, po, shumë ishin memece. Dhe shpesh dukej se harronin atë që shumë e konsiderojnë rregullin e parë të mbrojtjes: Njihni personelin e kundërshtarit.

Ishte befasuese se sa shpesh Malik Beasley, lojtari më i frikësuar ofensiv në listën e Minesotës, lihej hapur. Ai shënoi 30 pikë në gjuajtjen 10 me 18 dhe ishte larg lojtari individual më përgjegjës për të mos lejuar që skuadra e tij të varroset.

“Andrew dhe Steph të dy paraqesin shifra të mëdha”, tha Kerr. “Dhe Draymond [Green] bëri disa shfaqje të mrekullueshme. Kishim disa dalje të mira individuale. Por nuk u ndjeva sikur luajtëm një lojë të shkëlqyeshme dhe nuk u ndjeva sikur e lëvizëm topin shumë mirë ”.

Green ishte plotësisht dakord me atë pikë të fundit, e cila është shumë e vlefshme.

“Kishim, çfarë, 21 asistime?” tha ai. “Të shënosh 130 pikë dhe të kesh 21 asistime, nuk është shumë mirë. Duhet të vazhdojmë të përmirësohemi në të gjithë bordin. Të gjithë.”

Epo, po, po.

Warriors do të mundë këta Timberwolves 98 herë nga 100. Ata do t’i shohin përsëri të Mërkurën në mbrëmje, dhe ndoshta Russell do të jetë mjaft i shëndetshëm për të luajtur. Nëse është aktiv, ai është mjaft i rrezikshëm për të bërë Warriors të paguajnë për gabimet e tyre.

Nëse D-Lo është joaktiv, Luftëtarët nuk mund të flasin për përparim nëse nuk tregohen më mirë sesa bënë të hënën mbrëma. Kjo është pika e punës në laborator.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu