MMA Javore

Jon Jones ka takim UFC mbi Francis Ngannou; 8 deri në 10 milion dollarë nuk do ta shkurtojnë atë

Parashikimi për një ndeshje blockbuster midis ish-kampionit të peshave të lehta të UFC-së, Jon Jones dhe mbajtësit të kategorisë së peshave të rënda, Francis Ngannou, ishte jashtë listave para se të ishte vërtet një mundësi. Tani që mund të ndodhte, u duk se presidenti i UFC-së Dana White vendosi një pengesë në eksitim. Apo ai? Së shpejti do të zbulojmë, pasi Jones kohët e fundit pranoi në një stuhi cicërimash se po fliste me UFC për ta bërë luftën pavarësisht luftës publike të fjalëve të tij dhe White. Pasi Ngannou mori rripin nga Stipe Miocic në UFC 260 të Shtunën në mbrëmje, të gjithë prisnin një të shpejtë, Ngannou kundër Jones është radhë. Kjo nuk ndodhi. Në vend të kësaj, Jones shkroi në Twitter, “Më trego paratë”. White pastaj u përgjigj duke insinuuar se Jones nuk e dëshironte me të vërtetë luftën, se ai duhet të ishte i frikësuar për të luftuar Ngannou pas performancës së tij spektakolare kundër Miocic. A ishte lufta e fjalëve e Jon Jones dhe Dana White thjesht duke qëndruar për negociata? Pavarësisht vitriolit të tyre, ajo ka filluar të duket gjithnjë e më shumë si Jones dhe White thjesht negociojnë këtë periudhë përmes mediave dhe mediave sociale, ashtu si Daniel Cormier tha kohët e fundit. Kjo është një luftë që të gjithë, përfshirë Joe Rogan të UFC, po e quan një herë në jetë një mundësi. Potenciali për këtë luftë është se mund të jetë më i madh se çdo tjetër në historinë e UFC, duke përfshirë ndeshjen e Conor McGregor përballë Khabib Nurmagomedov. Me kaq shumë në linjë, Jones nuk dëshiron të luftojë periudhën për një kontratë standarde. Kjo luftë mund të vendosë rekorde dhe ai dëshiron një copë nga ajo byrek. Në një stuhi cicërimesh të Mërkurën, Jones tha se ai kishte qenë duke folur me bronzin e UFC (jo Dana White) dhe u bëri të ditur atyre se një pagë prej 8 deri në 10 milion dollarë nuk do të ishte mjaft e mirë për një periudhë të kësaj madhësie. “Unë pata një takim të shkurtër telefonik me avokatin e UFC Hunter disa ditë më parë. Tani për tani unë i shpreha atij se diku tetë deri në 10 milion dollarë do të ishte shumë e ulët për një luftë të kësaj madhësie. Kjo është e gjitha që është diskutuar kështu larg ”, ka shkruar Jones. “Unë duhet të jem duke pritur për atë që do të jetë oferta e tyre. Me të vërtetë duke shpresuar se numrat nuk janë askund afër këtij niveli të ulët. Unë mendoj se do të shohim se çfarë do të ndodhë.” Jones të paktën vendosi disi një bar që UFC të kthehej me diçka që mund të ishte e pranueshme për njeriun që shumë e konsiderojnë si luftëtarin më të madh të të gjitha kohërave. A bëjnë apo jo, mbetet të shihet. Jones Jones dhe Dana White Excitement është ende në ndërtim e sipër për Jon Jones vs Francis Ngannou. Lufta është me të vërtetë gjithçka që ka folur dikush që kur Ngannou fitoi rripin. Flisja për një revansh Miocic doli menjëherë nga dritarja. White lundroi emrin e Derrick Lewis si luftë për të bërë, por kjo ishte me siguri po aq qëndrim nga ana e tij. Edhe me Nate Diaz që pritet të kthehet përballë Leon Edwards në UFC 262, ekspertët dhe tifozët po presin me frymë të zhurmshme për zhvillimet në periudhën Jones vs Ngannou, dhe Jones e di atë. “Një gjë për të cilën jam i sigurt, unë kurrë nuk kam pasur më shumë njerëz të ngazëllyer për të parë një luftë sesa tani, unë fjalë për fjalë nuk mund të shkoj në kutinë time të postës pa më pyetur dikush për luftën.” Por, a do t’i tregojë UFC-ja paratë? https://twitter.com/JonnyBones/status/1377287792431009797?s=20 https://twitter.com/JonnyBones/status/1377287999499554817?s=20 https://twitter.com/JonnyBones/status/13772883886327805 20 https://twitter.com/JonnyBones/status/1377290054876323840?s=20 https://twitter.com/JonnyBones/status/1377290359185629188?s=20 https://twitter.com/JonnyBones/status/1377297884510 = 20 https://twitter.com/JonnyBones/status/1377293978907774979?s=20 Jon Jones kërkon që UFC të lirohet, më pas fshin postimet në Twitter Pikat kryesore të UFC 260 & përsëritje: Francis Ngannou shpërthen Stipe Miocic! (Regjistrohuni në MMAWeekly.com në YouTube)

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu