Si bën një Immanuel Quickley, Lonzo Ball gjykata e tingullit të ardhshëm në Nike Tifozët?

Duhet të tingëllojë intriguese, nëse jo plotësisht e mirë. Lonzo është një krijues dhe pasues i pastër (megjithëse shumë më i mirë në tranzicion sesa gjysma e kopshtit) që do të përshtatej pranë Quickley, i cili krijon më shumë për veten e tij. Lonzo është një mbrojtës i fortë, dhe të dy mund të luajnë me top dhe të rrëzojnë treshe kapës dhe gjuajtës. Ka një potencial real në çiftim.

Ball me sa duket e sheh atë dhe mund të nënshkruajë me Knicks si një agjent i lirë i kufizuar këtë verë, raporton Marc Berman i New York Post.

Knicks po kërkon të bëjë një lëvizje në afatin e tregtisë së NBA të 25 Marsit për një azhurnim – mundësisht për ndihmë në kopshtin e gjykatës.

Megjithëse roje e kombinuar e Rockets Viktor Oladipo është në dispozicion, rojet e pikës së parë të Pelicans Lonzo Ball është më i lartë Leon Roselista

The Post ka mësuar se Knicks, me mjaft hapësirë ​​për kapak, do të ishte shumë në radarin e Ballit si një agjent i lirë i kufizuar.

Ndërsa Knicks bën një shtytje për të qëndruar në playoff në Lindje këtë sezon, loja e përmirësuar e rojeve është një shqetësim. Topi do të ndihmonte në një periudhë afatshkurtër, si dhe do të ishte një përshtatje e mundshme afatgjatë.

Easyshtë mjaft e lehtë për të bërë që pagat të përputhen për një tregti të Lonzo Ball – Frank Ntilikina dhe Kevin Knox do ta bënte atë, megjithëse Pelicans gjithashtu ka të ngjarë të dëshirojnë një zgjedhje në atë skenar, pasi nuk ka gjasa që ata të mbajnë një lojtar për një kohë të gjatë – por a duan Knicks të dorëzojnë një zgjedhje ose një lojtar të ri që u pëlqen të marrin Ballin tani kur ata mund të përpiqen të bëjnë gju atë këtë verë si një agjent i lirë i kufizuar?

Pelikanët mund të përputhen me çdo ofertë që Topi nënshkruan këtë sezon që vjen, por mund të mos ndodhë nëse numri është mjaft i lartë (New Orleans ka vlerësime taksash luksoze dhe e di që duhet të paguajë Zion Williamson në disa vjet). A do të përputheshin Pelicans me një ofertë në veri prej 17 milion dollarë në vit për të filluar? A duan Knicks të paguajnë aq shumë për Topin?

New Orleans do të jetë kërkojnë të bëjnë tregti në afatin e caktuarJJ Redick pothuajse me siguri do të jetë në lëvizje – dhe një tregti me Lonzo Ball është e mundur. Knicks janë në lojë. Por ka më shumë të ngjarë që ne po flasim për këtë çiftim përsëri në gusht (ose sa herë që fillon agjencia falas).

Shikoni më shumë për Knicks

Renditjet e Fuqisë NBA: Brooklyn kalon në vendin e parë (madje edhe me Durant ulur … Tri gjëra për të ditur: LeBron James vazhdon ta sfidojë At Time, duke vendosur rekorde, … Pas 34 të Irving, Nets mundi Knicks në atë që ndihej si rivalitet i vërtetë …

Lonzo Ball thuhet se ishte në radarin e Knicks ose përmes tregtisë ose si agjent i lirë fillimisht u shfaq në NBCSports.comSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu