Luftëtarët mësoni një mësim të madh në kthimin e drejtuar nga Curry vs. Clippers fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Në këtë sezon të shumë mësimeve, me shumë më shumë për të ardhur, Luftëtarët të Premten në mbrëmje mësuan ndoshta më të rëndësishmin nga të gjithë në një fitore 115-105 në Chase Center.

Mos pranoni varrosjen e parakohshme, pa marrë parasysh aftësinë e atyre që mbajnë lopatat.

Sidomos, sidoqoftë, nëse është Los Angeles Clippers.

Duke zvarritur 85-63 me 3:15 të mbetura në çerekun e tretë për Clippers që rrokulliseshin në mënyrë juggernaut, Luftëtarët nuk u dorëzuan dhe u shtrinë. Ata hodhën çdo ons papastërti, tronditën ceremoninë dhe provuan se kishin një rrahje zemre.

Ata u ngritën me një hakmarrje gjatë 15 minutave të fundit për të vjedhur një fitore ndaj Clippers që dërgoi të paktën një valë të përkohshme ngrohtësie mbi të gjithë ekskluzivitetin.

“Ndihem sikur na jep shumë besim”, tha Eric Paschall, i cili arriti në 12 pikë dhe gjashtë kërcime në performanca e tij e fundit e shkëlqyeshme si një qendër e njësisë së dytë 6 metra-6.

“Çdo natë është në gjendje të duket krejtësisht ndryshe kur përpiqesh të kuptosh vetveten dhe të jesh konkurrues”, tha Steph Curry, Kush ishte një katalizator gjatë rikthimit dhe përfundoi me 38 pikë dhe 11 asistime. “Më pëlqen thjesht mënyra se si u përgjigjëm, e cila është natë dhe ditë ndryshe nga ato dy ndeshjet e para, ku nuk do të kishim asnjë biznes që të fitonte një lojë si sonte.”

Referenca e Curry në “ato dy ndeshjet e para” shkon prapa në hapjen e sezonit, një humbje 125-99 në Brooklyn Nets, e ndjekur nga një shpërthim 138-99 në duart e Milwaukee Bucks për Krishtlindje. Luftëtarët u varrosën herët në të dy herët dhe nuk dolën kurrë.

Këtë herë, kundër një kundërshtari që mund të përputhet me çdo ekip në NBA, Warriors vinte vazhdimisht, duke përdorur mbrojtjen për të shkaktuar një përparim të tyre: shpejtësinë e lojës në tranzicion. Pas mbylljes së çerekut të tretë me një rrufe 18-2 që i tërhoqi brenda gjashtë, kishte besim.

“Ata janë lojtarë të shkëlqyeshëm (Clippers). Ju nuk mund ta hidhni atë. Ata do të bëjnë të shtëna, ”tha Paschall. “E gjithë gjëja jonë ishte thjesht të vazhdojmë të luajmë fort dhe të shohim se çfarë do të ndodhë me këtë. Dhe ne e bëmë. Ne thjesht vazhduam të luanim fort dhe bëmë disa gjëra të shkëlqyera. ”

Shkarkoni dhe pajtohuni në Dubs Talk Podcast

Golden State tejkaloi LA 52-20 në finale 15:04. Luftëtarët fituan gjysmën e dytë 64-40 pas një shpërthimi energjie që e ktheu mbrojtjen të egër dhe çoi në një kaskadë me 3-pikë, shumë në tranzicion. Mbrojtja detyroi 11 xhiro, nga të cilat Warriors shënuan 17 pikë. Warriors gjithashtu bëri një ri-kërcim ndaj Clippers 24-13 pas pjesës së parë.

“Stillshtë ende në fillim të sezonit dhe ne jemi ende një ekip që po bashkohemi dhe po mësojmë (për) njëri-tjetrin,” tha trajneri Steve Kerr, duke reflektuar në deficitin e çerekut të tretë dhe çfarë duhej për ta fshirë atë. “Gjëja më e rëndësishme në mendjen time, në atë kohë, ishte të vazhdoja garën, të luftoja dhe të mos dorëzohesha. Importantshtë e rëndësishme për ne tani të vendosim identitetin tonë si një ekip që do të garojë dhe do të luftojë çdo natë dhe të luajë së bashku dhe luajmë fort ”.

Los Angeles ka listën më imponuese në Konferencën Perëndimore. E madhe I aftë. Thellë Kawhi Leonard dhe Paul George janë kandidatë për MVP. Serge Ibaka është njeriu i madh më i talentuar që ekskluziviteti ka pasur. Patrick Beverley sjell një mbidozë të mbrojtjes dhe gjallërisë. Ky është një listë e azhurnuar e ndërtuar për të fituar një kampionat.

Megjithatë, Clippers, të cilët u tërhoqën nga sezoni pas 2020 pasi nuk arritën të mbanin shifra dyshifrore në ndeshjet e njëpasnjëshme, janë përsëri në të. Ata hynë në këtë lojë pasi kishin hedhur avantazhe dyshifrore në tre ndeshje të mëparshme.

Bëni katër. Pra, falni Clippers nëse ata do të dilnin nga Chase Center të mërzitur dhe të turbulluar, pasi kishin parë një fantazmë.

“Ne duhet të gërmojmë thellë”, tha George. “Kjo është ajo për të cilën vjen poshtë.”

LIDHUR: Kamë Steph vs Clippers kujton me zell të goditjes së madhe të mëparshme

Oh, ata gërmuan shumë thellë.

Pasi ranë pas 3-2 në një tregues të Curry 3 sekonda 63 sekonda pas njoftimit, Clippers u kthyen të egër, duke çuar epërsinë e 17 në tremujorin e parë dhe 14 në gjysmë para se ta zgjasnin atë në 22 në tremujorin e tretë. Luftëtarët kryesojnë përsëri deri në 10:01 të mbetur në të katërtin, kur Paschall bëri një treshe.

E cila është provë se LA, me gjithë gërmimet e saj të thella, nuk gërmoi aq thellë.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu