Raporti: Luftëtarët nënshkrimi i Toscano-Anderson në një marrëveshje dypalëshe fillimisht u shfaq më NBC Sports Bayarea

Warriors bëri një lëvizje të pritshme të martën përpara hapjes së sezonit kundër Brooklyn Nets nga duke rënë dakord për të nënshkruar Juan Toscano-Anderson me një kontratë dykahëshe, njoftoi Shams Charania i Athletic.

Të Shtunën, Warriors hoqi dorë nga Toscano-Anderson ndërsa lista e tyre e fundit priste lëvizjen, duke i dhënë vendin e 15-të Mychal Mulder. Pasi hoqi dorë nga Toscano-Anderson, trajneri Steve Kerr vuri në dukje se ishte një vendim i vështirë, sepse atij i pëlqen se si Toscano-Anderson luan lojën dhe shpresonte se Warriors mund ta kthente atë në një kontratë të dyanshme.

“Vendim shumë, shumë i vështirë për ne,” tha Kerr. “Juan është i preferuari im sepse ai di të luajë basketboll dhe është një fitues. Ai thjesht bën lojëra dhe garon.”

Sezonin e kaluar, Toscano-Anderson u paraqit në 13 ndeshje për Warriors, mesatarisht 5.3 pikë, 4.0 kërcime dhe 2.0 asistime në 20.9 minuta.

LIDHUR: Dashuria e KD për Luftëtarët është e qartë kur fillon mandati i Nets

Toscano-Anderson do të jetë lojtari i dytë i Warriors në një kontratë dykahëshe me rojën rishtar Nico Mannion duke qenë tjetri.

Warriors do të hapë sezonin e tyre të martën mbrëma kundër Kevin Durant dhe Nets.

Draymond Green (këmbë) nuk do të luajë në fillim të sezonit, por qendra rishtar James Wiseman është pastruar për të bërë debutimin e tij në NBA pasi humbi javën e parë të kampit trajnues.

Shkarkoni dhe pajtohuni në Dubs Talk Podcast

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu