Golden State Warriors presidenti Bob Myers të hënën deklaroi se organizata aktualisht nuk ka plane për të tregtuar dy zgjedhjet e tyre të lotarisë në këtë pikë të procesit të para-draftit.

Sigurisht, Warriors hyjnë në draft javë me respektivisht Nr. 7 dhe 14. Ata thuhet se kanë qenë të interesuar të përdorin këto dy zgjedhje për të fituar potencialisht veteranë që mund t’i ndihmojnë ata të fitojnë tani dhe të bëjnë një garë të thellë playoff.

Myers tha se ndërsa ekipi nuk ka në plan të tregtojë as zgjedhje, gjërat në NBA mund të ndryshojnë shumë shpejt. Afatet shpesh nxisin veprime në kampionat dhe kjo është veçanërisht e vërtetë kur bëhet fjalë për draftin, që do të thotë se asgjë nuk do të përfundojë deri të enjten.

Liga kurrë nuk ka funksionuar më afër afatit se sa tani dhe gjërat nuk kanë ndodhur kurrë më shpejt. Sot, ne morëm disa sende tregtare që nuk ishin diskutuar kurrë. Ne, në komunitetin GM, e shtrydhëm gjithë këtë veprim në dy ditët e fundit. Ndoshta është një koncept i: ‘Unë nuk do të marr një ofertë të vërtetë nëse nuk është afër draftit. Sot, tani, ne po hartojmë në 7 dhe 14. Mos u zemëro nëse nuk e bëjmë për tre ditë sepse kjo do të thotë që diçka ka ndryshuar.

Luftëtarët kanë qenë të lidhur me mjaft perspektiva deri në këtë pikë, dhe kanë pasur mundësinë të sjellin disa lojtarë për stërvitje. Ata kanë përfunduar ato stërvitje dhe tani janë duke shqyrtuar shënimet përfundimtare dhe informacionin mjekësor mbi perspektivat.

Ekipi shpreson të hartojë perspektiva që mund të luajnë një rol plotësues pranë të tjerëve si Stephen Curry, Draymond Green, Andrew Wiggins dhe të tjerët. Ata idealisht do të donin që ai lojtar të kishte mundësinë për të parë gjykatën dhe për të kontribuar kur ishte e nevojshme.

Golden State hyn në draft si një nga kartat e egra pasi planet e tyre duket të jenë shumë fluide për momentin. Me disa pasuri në dispozicion, do të jetë me vlerë të monitorohet se si Luftëtarët do të veprojnë të Enjten.

Ky post fillimisht u shfaq në Wire Rookie! Na ndiqni në Facebook!

Të ngjashme

Thashethemet: Luftëtarët midis ekipeve që synojnë Chris Duarte në draftin e NBA

Nico Mannion, Itali hap Olimpiadën e Tokios me fitoren ndaj Gjermanisë

Luftëtarët, Hornets midis ekipeve që konsiderojnë Cameron Thomas në llotari

Listë

2021 Projekt tallës i NBA: Parashikimet përfundimtare për të 60 zgjedhjet

Pamje 33 artikujSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu