Pretendimet e ekzekutivit të Lindjes Luftëtarët kanë “pothuajse asnjë e shtënë” në playoff fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

A janë Luftëtarët të mbaruar apo është koha për një tjetër drejtim kampionati? Për një ekzekutiv të Konferencës Lindore, ju nuk mund të mbështeteni as në atë Luftëtarët që bëjnë playoffs këtë sezon të ardhshëm NBA.

“Unë mendoj se ata nuk kanë pothuajse asnjë gjuajtje në playoff,” tha një ekzekutues anonim i Konferencës Lindore për ESPN. “Në qoftë se Draymond [Green] ka një rilindje, Steph [Curry] mund të jetë gjithçka që ai ka qenë ndonjëherë dhe ata ende mund të mos bëjnë playoffs “.

Me një kerri të shëndetshëm dhe Klay Thompson duke u kthyer në pjesën e prapme të Warriors këtë sezon, Golden State pritej të kthehej menjëherë në gjueti për titull këtë sezon pasi përfundoi sezonin e kaluar me rekordin më të keq në kampionat. Por duket se Thompson duke shqyer Akilin e tij, së bashku me Konferencën Perëndimore që vazhdon të ngarkohet, ka ndryshuar opinionin e kësaj skuadre. Ndoshta kjo është një gjë e mirë, sidoqoftë.

Kjo skuadër e Luftëtarëve ka mjaft ngjashmëri me skuadrën e tyre 2012-13, gjë që prishi garën me 3 kandidatë Denver Nuggets në playoff. Ata kanë veteranët e yjeve me një çip në shpatullat e tyre në Curry dhe Green, ata kanë zgjedhjen kryesore në James Wiseman, ata kanë lojtarët e rinj që ende provojnë veten në Andrew Wiggins dhe Kelly Oubre, dhe stoli i tyre ka veteranët energjikë në Kent Bazemore dhe Brad Wanamaker.

Kjo listë nuk përfshin as Eric Paschall, i cili u emërua i Ekipi i Parë All-Rookie sezonin e kaluar si një zgjedhje e raundit të dytë.

Në një panel prej gjashtë ekspertësh, ESPN të hënën parashikoi që Warriors do të përfundojnë 36-36 në sezonin e rregullt. Ajo do të jepu atyre farën nr. 9 në Konferencën Perëndimore dhe vendosni ato në turneun play-in, i cili do të përfshijë farën Nr. 7 deri Nr. Sezoni i Underdog duket se ka ardhur në San Francisco.

LIDHUR: Baze tregon se ai nuk është vetëm heroi i kultit të Luftëtarëve në hapjen e sezonit

Luftëtarët nuk janë ata që kanë qenë dikur. Ata nuk e kanë Klay, ata nuk keni Kevin Durant. Ata madje nuk bëjnë as Andre Iguodala, Shaun Livingston apo veteranë të tjerë kryesorë nga dinastia e tyre. Por ata ende kanë Steph dhe Draymond, së bashku me shumë pjesë që i ngjajnë ekipit që filloi këtë ekskluzivitet.

Le të dyshohen Luftëtarët. Mund të jetë pikërisht ajo për të cilën ata kanë nevojë.

Shkarkoni dhe pajtohuni në Podcast Talk Dubs



Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu