Kerr mendon që Steph ‘patjetër MVP’ pas shpërthimit kundër OKC fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Steve Kerr është i njëanshëm dhe ai duhet të jetë.

Nese do te ishe Steph CurryTraineri dhe e shikonte atë duke punuar çdo ditë, ju ndoshta do të mendonit se ai ishte NV MVP, gjithashtu. Pas kerrit shpërthim magjepsës me 49 pika kundër Oklahoma City në Fitorja e së shtunës 136-97, Kerr tha se ai mendon se Curry duhet të fitojë MVP e tij të tretë në karrierë.

“Sigurisht që po,” tha Kerr. “E shikoj këtë shfaqje çdo natë. Kam kaq shumë admirim për atë që Steph bën çdo natë. Jo vetëm në dysheme, por mënyra se si ai e mban veten dhe mënyra se si ai është një shembull për të gjithë shokët e skuadrës. Ai është padyshim MVP në librin tim dhe do të shohim se çfarë do të ndodhë. ”

Gjatë gjithë sezonit, Kerr ka brohoritur nivelin e lojës së Curry, duke thënë se është në të njëjtin nivel më mirë se sezonet e tij MVP në vitet 2014-15 dhe 2015-16.

Trajneri i Warriors mendon se prodhimi qesharak i Curry që nga Prilli duhet ta vendosë atë në bisedë me kandidatët e tjerë kryesorë të kampionatit për MVP. Në 19 ndeshje që kur u kthye nga dëmtimi i tij në shtyllën e bishtit, Curry është mesatarisht 37.5 pikë ndërsa bën 6.9 tre-shënues për garë.

“Unë mendoj se këto javë të fundit duhet të kenë të paktën harkuar atë në mënyrë,” tha Kerr. “Por ne do të shohim nëse ai mund të ngjitet së pari apo jo. Do të ishte shumë mirë ta shohim të ndodhë. ”

LIDHUR: Curry ka një reagim të shkëlqyeshëm ndaj lojës së mundshme të Warriors-Lakers

Problemi për Curry është se Luftëtarët janë 12-7 në atë hark dhe vetëm 35-33 në përgjithësi. Votuesit e NV MVP historikisht u pëlqen të shpërblejnë fitoren dhe Nikolla Jokiq është favoriti i arratisur për të marrë çmimin këtë vit, pasi qendra ka mesatare 26.4 pikë, 10.9 kërcime dhe 8.5 asistime për ndeshje për 44-24 Denver Nuggets.

Joel Embiid dhe Giannis Antetokounmpo gjithashtu mund të grumbullojnë disa vota me Curry, por duket se Jokic ka një zotërim të fortë të vlerësimit të lartë individual të këtij viti.

Tani për tani, Curry duhet të jetë i kënaqur me të qenit Kampion rezultati 2020-21, ndërsa ai mbante rojën e Udhëtuesve të Uashingtonit Bradley Beal në distancë me të Shtunën performanca monstër e tremujorit të parë.

Shkarkoni dhe regjistrohuni në Dubs Talk PodcastSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu