Warriors shpresojnë se kthimi i tifozëve në Chase do t’u japë atyre lëng shtesë fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

E premtja do të jetë një ditë e veçantë për tifozët e Warriors. Ata do të jenë në gjendje të shohin ekipin e tyre të dashur personalisht për herë të parë në më shumë se një vit kur Golden State merr përsipër Denver Nuggets.

Skuadra nuk mund të ishte më e ngazëllyer.

Traineri Steve Kerr të Mërkurën tha se Luftëtarët kanë shumë për të pritur.

“E dini, ne kemi tifozë që vijnë në ndërtesën tonë për herë të parë në disa netë dhe kjo do të na japë shumë energji, shumë lëng,” tha Kerr duke ndjekur 118-114 humbje ndaj Washington Wizards. “Ne kemi shumë djem që luajnë mirë, kemi një zakon të mirë, një ritëm të mirë dhe shpresojmë se do ta marrim Damion [Lee] dhe Juan [Toscano-Anderson] kthehem shumë shpejt. Por më pëlqen pozicioni në të cilin jemi. Ne kemi shumë lojëra në shtëpi për t’u përpjekur të përfitojmë dhe të vazhdojmë të ndërtojmë vrullin tonë nga dy javët e fundit. “

Luftëtarët, në përputhje me Udhëzime të Departamentit të Shtetit të Kalifornisë për Shëndetin Publik, do të presë deri në 35 përqind të kapacitetit të Premten. Të gjithë tifozët, si dhe personeli, duhet të sigurojnë prova të vaksinimit të plotë ose një test negativ COVID-19 që ishte administruar brenda 48 orëve para ndeshjes.

Nëpër ligat e tjera, tifozët janë lejuar të marrin pjesë në lojëra me një kapacitet të kufizuar me praninë e besnikëve që u kujtojnë atletëve se sa të domosdoshëm janë për përvojën e lojës.

Sulmuesi i Luftëtarëve Kelly Oubre Jr tha diçka të ngjashme pas humbjes së së Mërkurës.

“Tifozët sjellin një lojë shtesë të pasionit dhe emocioneve në lojë, kështu që unë jam jashtëzakonisht i ngazëllyer që do të kthehem dhe do të performoj para tyre, gjithashtu do të dëgjoj brohoritjet e tyre, brohoritjet e tyre,” tha Oubre. “Do të jetë jashtëzakonisht emocionuese.”

Steph Curry ra dakord se ndryshimi në atmosferë do të jetë një punë e madhe. Atij i mungon të shohë tifozë në tribuna, por pranoi se dëshiron të sigurohet që Warriors të mos dalin para vetes pavarësisht se është një ditë që tifozët po presin me padurim.

“Ne do të kënaqemi me atmosferën dhe mendoj se kam folur më parë, padyshim që vihet re edhe nëse keni vetëm 1.000 tifozë në vende”, tha Curry. “Padyshim që në Chase, tre të katërtat e një sezoni, duke hapur një ndërtesë të re dhe duke u mbyllur. Ne kemi pasur një sezon të tërë tani ku nuk kemi pasur ndonjë tifoz, kështu që ju jeni lloj sëmundje kur shikoni tarpin blu. Ju dëshironi të shihni disa trupa atje, të shijoni atmosferën. Për pikëpamjen tuaj, ne nuk duam të ushtrojmë shumë presion mbi veten tonë, ju e dini, përpiquni të shkoni shumë përpara vetes. Ne kemi një lojë të madhe të Premten kundër një ekipi të mirë të Denverit për të cilin duhet të bëhemi gati. ”

Kent Bazemore ofroi entuziazmin e tij pasi i dha fund disponueshmërisë së tij në media.

LIDHUR: Warriors të rraskapitur mund të marrin rezultate pozitive nga udhëtimi 3-2

“Ne do të shohim të gjithë në Gjirin që kemi tifozë gjithashtu në Chase Center – mezi pres”, tha ai. “Sillni! Shkojme!”

Tifozët e Luftëtarëve që tregojnë prova të vaksinimit të plotë, nuk kanë nevojë të prodhojnë një test negativ COVID-19, përveç nëse janë ulur brenda 30 metrash nga gjykata. Tifozët e vaksinuar plotësisht kanë mundësinë të blejnë bileta në seksionet e caktuara të tasit të arenës.

Hera e fundit që Chase Center priti tifozët ishte më 10 Mars, 2020, një humbje e Warriors 131-107 ndaj Los Angeles Clippers.

Shkarkoni dhe pajtohuni në Dubs Talk PodcastSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu