Luka Doncic – një lojtar i ri historikisht i shkëlqyer – është vendosur të nënshkruajë një zgjatja e kontratës super-maks me Mavericks këtë verë.

Por Dallas ende ka problemet.

Me sa duket duke përfshirë Haralabos Voulgaris, një lojtar profesionist sportiv të cilin Mavericks i punësuar disa vjet më parë.

Tim Cato dhe Sam Amick nga Athletic:

“Ai nuk di të flasë me njerëzit”, thotë i njëjti burim.

Kjo ilustrohet më së miri nga lojtari i ekskluzivitetit të Dallas që nuk e pëlqen atë.

Tregojnë shumë burime të ligës dhe ekipit Atletikës që Voulgaris ka qenë zëri më me ndikim brenda zyrës së përparme të Mavericks që nga bashkimi me ekipin, ose filloi ose miratoi praktikisht çdo transaksion të bërë gjatë dy sezoneve të fundit. Të njëjtat burime shtojnë se Voulgaris shpesh ka shkuar deri në skenarin e formacioneve fillestare dhe rotacioneve për trajnerin e vjetër Rick Carlisle.

“Ne kishim dy menaxherë të përgjithshëm”, thotë një burim i ekipit.

Unë rekomandoj të lexoni Cato dhe Amick artikulli i plotë për shembuj sesi u shfaqën ndjenjat e Donçiç ndaj Voulgaris. Pjesa në fund të fundit paraqet një pamje të një ekskluziviteti me çështje të qarta të lidershipit.

Kjo, si në anën e biznesit, bie mbi pronarin e Mavericks, Mark Cuban.

Kubani e bëri Donnie Nelson president të operacioneve të basketbollit, titulli më i rangut në zyrën e përparme. Prodhuar kubane – dhe planet për të mbajtur – Rick Carlisle si trajner kryesor, personi gjoja i ngarkuar me planifikimin e lojës. Dhe, sigurisht, Kubani shpesh fut veten në vendimmarrje, e cila është e drejta e tij.

Ku e lë Voulgaris?

Nëse punonjësit e Dallas nuk e dinë se ku fillon dhe mbaron autoriteti i Voulgaris, ky është një problem. Rolet e qarta në përgjithësi përmirësojnë moralin dhe produktivitetin.

Thënë kjo, shumë njerëz thjesht duan më shumë pushtet dhe ankohen sa herë që nuk e kanë atë. Nuk është e vështirë të gjesh skautë që mendojnë se kontributi i tyre nuk është konsideruar si duhet ditën e tërheqjes (një incident që përmendin Cato dhe Amick në lidhje me Voulgaris).

Por kjo është një çështje relativisht e ulët e zyrës. Lojtari i ekskluzivitetit që nuk e pëlqen Voulgaris është shumë më domethënës. Nëse Kubani vlerëson aq shumë kontributet e Voulgaris, pronari duhet të kuptojë se si ta bindë Doncic për vlerën e Voulgaris. Punësimi i një personi të jashtëm si Voulgaris ishte gjithmonë i detyruar të jetë me gunga. Kubani është përgjegjës për marrjen e të gjithëve në të njëjtën faqe.

Nëse kjo nuk ndodh, ne e dimë kush është i disponueshëm në betejën midis lojtarit të super yllit dhe ekzekutivit të ekipit.

Më shumë për Mavericks

Officialshtë zyrtare: Jokic fiton MVP, Embiid i dyti, Curry i treti; ketu eshte… Çdo indikacion Luka Doncic do të nënshkruajë shtrirje super-maks me Mavericks Porzingis nuk është ylli numër 2 pranë Donçiq, duke e lënë Mavs me pyetje, sfida

Raporti: Luka Doncic nuk i pëlqen drejtori bashkë-gjeneral i Mavericks, Haralabos Voulgaris fillimisht u shfaq në NBCSports.comSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu