Luka Doncic do të fillojë Lojën All-Star në 7 Mars sepse fansat e duan atë.

Votimi i tifozëve All-Star sepse rojet e Konferencës Perëndimore kishin Stephen Curry i pari dhe Donçiç i dyti, dy fillestarët, me Damian Lillard e treta Ndërsa lojtarët dhe mediat votuan të dy Lillard përpara Doncic, vota e tifozëve llogarit të dy për gjysmën e totalit të votave (media dhe lojtarët 25% secili) dhe shërben si një ndërprerës. Lillard dhe Doncic ishin të barabartë në pikë, por roja i Dallas fillon sepse ai fitoi votën e tifozëve. Gjë e cila ka acaruar tifozët në Portland.

Kur u pyet për të shtunën, Donçiç tha se ishte i befasuar sepse Lillard “e meritoi” fillimin.

Kjo ishte e sinqertë dhe e vërtetë për Doncic.

Reagimi i Lillard ishte kryesisht një ngritje e supeve, si raportuar nga Jamie Hudson në NBC Sports Northwest.

“Kur isha më i ri u kujdesa shumë më shumë,” tha Lillard pas praktikës së së Premtes. “Padyshim, kjo është një arritje për të qenë startues i All-Star. Somethingshtë diçka që nuk e kam bërë, kështu që natyrisht do të doja të isha emëruar fillestar, por sinqerisht nuk u habita

“Ky është realiteti. Unë mendoj se për shumë njerëz që janë duke thënë [they are shocked by the result], ata kanë vërejtur atë që kam bërë në Bubble dhe atë që kam bërë këtë vit. ”

Fillimi i Donçiç nuk është një tronditje dhe ai gjithashtu është meritor. Ai është një lojtar i Ekipit të Parë në të gjithë NBA sezonin e kaluar – dhe për mua dhe shumë të tjerë që hedhin votat, sezoni i kaluar dhe playoff-et e fundit llogariten në këtë, nuk është vetëm ai që kishte gjysmën e parë më të mirë të këtij sezoni – mesatarisht 29.1 pikë, 9.4 asistime, dhe 8.6 kërcime një ndeshje këtë sezon. Nëse argumenti për Lillard është “shikoni ngarkesën që duhet të mbajë”, atëherë vlen edhe për Donçiq: Ekipi i tij është goditur rëndë nga lëndimet dhe COVID-19, duke tundur listën e Dallasit dhe duke e detyruar të riun Slloven të marrë me një ngarkesë të madhe (ai ka një normë më të lartë përdorimi sesa Lillard).

Siç thashë në podcast PBT, unë votova për Lillard mbi Doncic si një startues i All-Star, por kjo nuk është ndonjë zgjedhje e paarsyeshme. Nuk është si Aleks Caruso ose Luguentz Dort – të dy lojtarë me role cilësore, por jo All-Stars – e morën fillimin.

Shtë një ekspozitë. Nëse tifozët duan të shohin Doncic-in të fillojë, le të fillojë Doncic. Lillard gjithsesi do të jetë në Atlanta si rezervë dhe ai mund të qajë deri në bankë me kontratën e tij maksimale.

Shikoni më të rejat në Trail Blazers

Tri gjëra për të ditur: Damian Lillard, Stephen Curry bëjnë rastin e tyre në MVP Damian Lillard shndërron në lojë me tri pikë në Trail Blazers-Pelicans Renditja e Fuqisë NBA: A mundet ndonjë skuadër në Perëndim të kapë Utah Jazz?

Luka Doncic për fillimin e lojës All-Star, “ndoshta Lillard e meritonte atë më shumë se unë” fillimisht u shfaq në NBCSports.com

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu