Katër ndeshje në sezonin 2020-21 NBA, nuk ka qenë një kohë inkurajuese për të Filadelfia 76ers tifozët ende shpresojnë, përkundër të gjitha mosmarrëveshjeve, që Ben Simmons më në fund mund të zhvillojë një goditje të shpejtë.

Per NBA.com, porti yll i Sixers nuk ka provuar një goditje më shumë se 14 metra larg shportës këtë sezon. Ai nuk ka bërë një goditje më shumë se nëntë metra nga shporta. Ai nuk ka bërë asnjë përpjekje të vetme për të kapur dhe qëlluar nga askund në fushë.

Asnjë nga këto nuk duhet të jetë befasuese në këtë pikë. Kufizimet ofenduese të Simmons kanë qenë famëkeqe që kur ai u tërhoq dhe ata vazhdojnë katër vjet më vonë, pavarësisht përpjekjeve më të mira të Sixers. Historitë rreth Simmons që bëjnë përparim me goditjen e tij janë në thelb një vjetor tradita.

Mos prisni që Ben Simmons të fillojë xhirimet

Ndryshimi në udhëheqje për Sixers mund të ketë qenë shansi më i mirë për një rilindje Simmons duke pasur parasysh dashurinë e presidentit të ri Daryl Morey për 3-pikë, por kjo nuk ka qenë kështu deri më tani. Një tjetër i porsaardhur, trajneri kryesor Doc Rivers, nuk duket se e ka mendjen për sa kohë që ekipi i tij po fiton ndeshje.

Nga Wire Sixers:

“Unë mund të kujdesem më pak,” tha Rivers. “Do t’ju lejoj djemtë të flasin për ato që Ben nuk bën. Unë thjesht dua që Ben të vazhdojë të luajë mbrojtje të shkëlqyeshme, të drejtojë ekipin tonë dhe të fitojë ndeshje. “

Ky qëndrim minohet disi nga Sixers që kanë humbur dy ndeshjet e tyre të fundit, por duket se është një tregues se Rivers është mirë me atë që është Simmons.

Pas një humbje ndaj Toronto Raptors të martën, Rivers tha se ai ishte më i shqetësuar për goditjet që specialistëve të tij në 3 pikë u mungonin:

“Unë dua të fitoj”, tha Rivers troç. “Betohem, dikush më mësoi këtë shumë kohë më parë, ju e fitoni lojën. Ju vazhdoni të fitoni lojëra dhe nuk shqetësoheni se kush shënon. Ben humbi disa goditje të shkëlqyera sonte dhe nëse do të kishte kthyer dy ose tre nga paraqitjet që bëri dhe do të shkonte në vijën e gabuar pak më shumë, do të ishte mirë. Kemi luajtur sulm të mirë sonte. Thjesht nuk mund të bënim të shtëna si fjalë për fjalë nga gjuajtësit tanë, kështu që vetëm kaq shqetësohem ”

Simmons u përpoq me 11 trepikësh në sezonin e tij rishtar, gjashtë në sezonin e tij të dytë dhe shtatë në sezonin e kaluar. Ai ka bërë vetëm dy prej tyre, të dy vitin e kaluar. Ish trajneri i Sixers, Brett Brown, tha se bëri të dytën ai donte të shihte Simmons duke provuar një 3-pikësh një lojë në të ardhmen, por kjo ndoshta nuk do të jetë rasti me Rivers.

Ideja e një lojtari me përmasat, pasimet dhe mbrojtjen e Simmons gjithashtu që zhvillon një goditje të shpejtë do të jetë gjithnjë tronditës, por kjo thjesht nuk duket se është në të ardhmen e Simmons.

Ben Simmons (25) i Philadelphia 76ers gjuan gjatë pjesës së parë të një ndeshje basketbolli NBA kundër Indiana Pacers, të Premten, 18 Dhjetor, 2020, në Indianapolis.  (Foto AP / Darron Cummings)
Këtu është Ben Simmons duke provuar një goditje të thellë sipas standardeve të tij. (Foto AP / Darron Cummings)

Më shumë nga Yahoo Sports:Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu