Magjistarët perputhen me ndalesa më e gjatë jo-2020 në sezonin në historinë e NBA – 10 ditë – sot. Për shkak të një shpërthimi të koronavirusit, Uashingtoni nuk kishte qenë në gjendje as të praktikohej deri dje.

Çka do të thotë se Magjistarët ndiheshin të papërgatitur për të luajtur Dollarë neser Bradley Beal tha se do të fliste me sindikatën e lojtarëve duke e shtyrë lojën.

Lidhja rregullon në favor të Uashingtonit.

Lirimi i NBA:

Ndeshja Kombëtare e Shoqatës së Basketbollit e planifikuar për në Fri, 22 Jan midis Washington Wizards dhe Milwaukee Bucks në [in Milwaukee] është shtyrë në përputhje me Protokollet e Shëndetit dhe Sigurisë së ligës.

Loja është shtyrë për shkak të numrit të lojtarëve të padisponueshëm për Wizards, gjurmimit të kontakteve për lojtarët e tjerë në listën e tyre dhe gjatësisë së kohës para ndeshjes gjatë së cilës skuadra nuk ishte në gjendje të praktikonte.

“Gjatësia e kohës para ndeshjes gjatë së cilës skuadra nuk ishte në gjendje të praktikonte” është një arsye e re e cituar në shtyrjen e një loje. Kjo është e kuptueshme duke pasur parasysh gjatësinë unike të ndërprerjes së Magjistarëve dhe ujërat e paeksploruar të lojës përmes një pandemie.

Por është akoma e sigurt për të rritur kapitalin. 76-të ishin i detyruar të luajë një lojë ata donin të shtyheshin disa javë më parë. Liga vendosi që Filadelfia plotësoi minimumin e tetë lojtarëve në dispozicion.

Uashingtoni gjithashtu ka tetë lojtarë në dispozicion në listën e tij prej 16 personash.

Shtatë Magjistarët testuar pozitiv për koronavirus. Uashingtoni ka gjashtë lojtarë për shkak të protokolleve të shëndetit dhe sigurisë: Deni Avdija, Dejvis Bertans, Troy Brown Jr., Rui Hachimura, Ish Smith dhe Moritz Wagner. Wizards gjithashtu hoqi dorë Anzejs Pasecniks.

Thomas Bryant është jashtë për sezonin, dhe Russell Westbrook është ende mënjanë nga e tij lëndimi i kuadratit.

Kjo lë në dispozicion tetë lojtarë të Uashingtonit.

Por ka shqetësime të ligjshme shëndetësore me një kthesë të shpejtë. Lojtarët janë më të ndjeshëm ndaj dëmtimeve kur nuk janë të kondicionuar si duhet dhe Wizards shkuan një kohë të paaftë për të stërvitur. Me një listë të shkurtër, tetë lojtarët aktivë të Uashingtonit do të kishin më shumë ngarkesë gjithashtu.

Wizards është planifikuar të luajë Spurs të Dielën. Kjo u lejon më shumë kohë tetë lojtarëve aktivë të Uashingtonit të kthehen në formën e lojës. Westbrook mund të kthehej deri atëherë. Lojtarët që shërohen nga koronavirusi mund të pastrohen.

Kurdoherë që ata të luajnë tjetër, Magjistarët do të marrin posedimin e vetëm të ndalesa më e gjatë jo-2020 në sezonin në historinë e NBA.

Magjistarët shtyhen dëshira, loja kundër Bucks fillimisht u shfaq në NBCSports.comSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu