UASHINGTON (AP) – Shkurtimisht Magjistarët e Uashingtonit nënshkroi qendrat e agjentëve falas Alex Len dhe Jordan Bell të Shtunën, duke u përpjekur të plotësonin një listë të dëmtuar nga COVID-19 dhe dëmtimet.

Wizards kanë hequr gjashtë ndeshje pasi që një fitore ndaj Phoenix më 11 janar i bëri 3-8. Ata janë planifikuar të luajnë të Dielën në San Antonio.

Gjashtë lojtarë të Uashingtonit kanë rezultuar pozitivë për koronavirusin dhe tre lojtarë të tjerë u mënjanuan pasi gjurmimi i kontaktit përcaktoi se ata mund të ishin ekspozuar ndaj sëmundjes.

Qendra fillestare Thomas Bryant është jashtë për sezonin me një gju të majtë të dëmtuar dhe mbrojtës Russell Westbrook ende po merret me një dëmtim të quadricepsit të majtë.

Len 7-këmbë ka mesatarisht 7.9 pikë dhe 6.2 kërcime në 474 ndeshje gjatë tetë sezoneve me Phoenix, Atlanta, Sacramento dhe Toronto. Ai luajti shtatë ndeshje për Raptors këtë sezon.

27-vjeçari nga Ukraina luajti në Maryland para se të ishte zgjedhja e pestë e përgjithshme nga Phoenix në draftin e vitit 2013.

6-8 Bell mesatarisht 3.8 pikë dhe 3.1 kërcime në 154 ndeshje gjatë tre sezoneve me Golden State, Minnesota dhe Memphis. 26-vjeçari nuk kishte luajtur në NBA këtë sezon.

Më shumë AP NBA: https://apnews.com/NBA dhe https://twitter.com/AP-Sports

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu