UASHINGTON, DC - 15 SHKURT: John Wall # 1 i Houston Rockets qëllon përpara Davis Bertans # 42 të Udhëtarëve të Uashingtonit gjatë pjesës së parë në Capital One Arena më 15 Shkurt 2021 në Uashington, DC.  SHENIM PERR PERRDORUESIN: Përdoruesi shprehimisht pranon dhe pranon që, duke shkarkuar dhe ose duke përdorur këtë fotografi, Përdoruesi po pranon termat dhe kushtet e Marrëveshjes së Licencës së Getty Images.  (Foto nga Will Newton / Getty Images)

UASHINGTON, DC – 15 SHKURT: John Wall # 1 i Houston Rockets gjuan përpara Davis Bertans # 42 i Magjistarët e Uashingtonit gjatë pjesës së parë në Capital One Arena më 15 shkurt 2021 në Uashington, DC. SHENIM PERR PERRDORUESIN: Përdoruesi shprehimisht pranon dhe pranon që, duke shkarkuar dhe ose duke përdorur këtë fotografi, Përdoruesi po pranon termat dhe kushtet e Marrëveshjes së Licencës së Getty Images. (Foto nga Will Newton / Getty Images)

Pas 10 sezonesh si një Magjistar i Uashingtonit, John Wall bëri paraqitjen e tij të parë me një uniformë vizitore në Capital One Arena kur Houston Rockets udhëtoi të hënën në kryeqytetin e vendit.

Ai u prit ngrohtësisht. Wizards mirëpritën pesë-herë zgjedhjen e përgjithshme All-Star dhe ish-Nr. 1 me një video haraç përpara njoftimit midis Rockets dhe Wizards.

Ashtë një mirëseardhje që me siguri do të kishte jehonë nga tifozët e Wizards po të kishin qenë të pranishëm. Por ai do të duhet të presë atë pritje në një natë tjetër pasi tifozët janë akoma të ndaluar në lojërat në shtëpi Wizards mes pandemisë COVID-19.

Wall ishte një pikë e rrallë e ndritshme në Uashington për pjesën më të mirë të nëntë sezoneve para se dëmtimet të pengonin mandatin e tij dhe t’i kushtonin të gjithë sezonin e kaluar. Magjistarët tregtonin Murin në Raketa në një sezon të jashtëm në një marrëveshje që dërgoi Russell Westbrook në Uashington në këmbim.

Muri, 30 dhe duke ardhur nga një lot Akili, ka shkëlqyer shumë nga forma që e bëri atë një All-Star që nga bashkimi me Houston, mesatarisht 19.5 pikë dhe 5.9 asistime ndërsa shënoi një karrierë më të mirë 37.5 përqind nga distanca 3 pikësh në 17 ndeshje me Rockets.

Ai tregoi atletizmin e tij të rinovuar herët në ndeshjen e së hënës.

Ai tha para ndeshjes së së hënës se ai u ndie i verbër pasi Rockets nuk diskutuan tregtinë me të para kohe në një intervistë me Fred Katz të Athletic.

“Ndihesha sikur e meritoja ndershmërinë dhe respektin sepse kam qenë atje për 10 vjet. Kam kaluar kohëra të këqija, kur kemi pasur ekipe **** y dhe kur kemi pasur ekipe të mira në DC, ” Wall tha për Athletic. “Unë kurrë nuk ia ktheva shpinën organizatës. Kam luajtur dreq afër çdo dëmtimi që shumë njerëz nuk do të kishin luajtur. Kam luajtur me duar të thyera në playoff. Mendoj se bëra gjithçka që munda dhe i dhashë gjithçka që kisha, zemër dhe shpirt organizatës brenda dhe jashtë gjykatës “.

Më shumë nga Yahoo Sports:Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu