Sulmuesi i Los Angeles Lakers, Markieff Morris (88) gjuan kundër Phoenix Suns gjatë gjysmës së parë të një ndeshje basketbolli para-sezone, të Premten, 18 Dhjetor 2020, në Phoenix, Ariz. (AP Photo / Matt York)
Lakers përpara Markieff Morris drejton për një formacion kundër Suns gjatë një loje në dhjetor. Ai u dëbua nga ndeshja e së Dielës kundër Rockets. (Matt York / Associated Press)

Lakers sulmuesi Markieff Morris u dëbua nga ndeshja e së Dielës mbrëma kundër Houston pasi shtyu një palë Raketa, duke përfshirë Kushërinjtë DeMarcus, në fund të tremujorit të parë.

Morris po bënte jostling për pozicionin në korsi kur ai u përplas me forcë në rojet e roketave Jae’Sean Tate me 2:15 të mbetur në çerek dhe u thirr për një faull. Kushërinjtë më pas iu afruan Morris dhe e futën në gjoks, duke dërguar Lakers përpara në fushë. Morris u ngrit në këmbë dhe menjëherë shtyu kushërinjtë, i cili po ndihmonte Tate.

Morris e ndoqi Cousins, i cili u drejtua drejt anës dhe stolit të Rockets ndërsa arbitrat dhe shokët e skuadrës i mbajtën të ndarë.

Në kohën që zyrtarët përfunduan shqyrtimin e veprimeve të lojtarëve, Morris fitoi një faull flagrant-1 për shtytjen e Tate, ndërsa atij dhe Cousins ​​të dy iu dha një faull teknik për goditjet e tyre pasuese, duke skualifikuar Morris.

Cousins ​​u dëbua më vonë me 11:14 të mbetura në çerekun e dytë për një faull flagrant pasi goditi LeBron James nëpër fytyrë ndërsa përpiqej të rrëshqiste në top ndërsa Lakers përpara drejtonte korsinë.

Kjo histori fillimisht u shfaq në Los Angeles Times.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu