Associated Press

Burimi i AP: Yankees arrijnë marrëveshje me Kluber, LeMahieu

New York Yankees bëri një palë lëvizje të mëdha në tregun e agjentëve të lirë, duke arritur një marrëveshje me lojtarin e djathtë Corey Kluber me vlerë 11 milion dollarë për një vit dhe duke rënë dakord për një kontratë gjashtë-vjeçare 90 milion dollarë për të mbajtur kampionin e AL bat DJ LeMahieu, një person i njohur me negociatat i tha Associated Press. Kluber, fituesi i çmimit AL Cy Young 2014 dhe 2017, fitoi 56 lojëra për Cleveland gjatë sezoneve 2016-18, më pas humbi pjesën tjetër të sezonit 2019 pasi u godit në parakrahun e djathtë atë maj 1 nga një rikthim në det nga Brian Anderson i Miamit. Tregtuar pas sezonit në Teksas, Kluber grisi një muskul në shpatullën e tij të djathtë në debutimin e tij në Rangers më 26 korrik, duke përfunduar sezonin e tij pas një fillimi.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu