Chriss nuk ka më nevojë për paterica, çizmja në këmbë për dëmtime u shfaq fillimisht NBC Sports Bayarea

Marquese Chriss po bën përparim në rehabilitimin e tij të dëmtimit.

Qendra e Luftëtarëve u tha transmetuesve TV Bob Fitzgerald dhe Kelenna Azubuike të hënën se ai po ecte pa paterica dhe çizme tani, rreth një muaj e gjysmë pasi ai theu këmbën e djathtë.

“Tani duhet të eci me të dy këpucët”, tha Chriss gjatë segmentit “Marquese on the Mic” në çerekun e dytë të ndeshjes së së hënës kundër Cleveland Cavaliers. “Ndihet e çuditshme, por është bukur të jem në gjendje të jem vetvetja [somewhat]”

Chriss, 23, ishte vendosur të luajë një rol kryesor në rotacionin e frontit të Warriors këtë sezon. Qendra pësoi një dëmtim pas ndeshjes së dytë të Golden State të sezonit, duke i lënë Warriors të hollë përpara në këtë ngjarje Kevon Looney dhe / ose James Wiseman gjithashtu pësoi dëmtime.

Ky ka qenë realiteti i Luftëtarëve praktikisht gjatë gjithë muajit, me Looney (kyçin e këmbës) dhe Wiseman (dore të ndrydhur) të lënë mënjanë për pjesën më të madhe të shkurtit. Draymond Green është bërë Qendra fillestare e Golden State (dhe lulëzoi), por 6 metra-7 Andrew Wiggins është lojtari më i gjatë i shëndetshëm i Warriors me Chriss, Looney dhe Wiseman jashtë.

LIDHUR: Pse Kerr e quan Warriors përpara JTA ‘udhëheqës natyral’

Chriss u tha Fitzgerald dhe Azubuike muajin e kaluar se ai po përpiqej “shfrytëzojeni sa më shumë” rehabilitimin e tij, dhe ai do të duhet që përpara se të bëhet një agjent i lirë i pakufizuar këtë sezon i ardhshëm.

Me çizmën në këmbë të zhdukur, Chriss është në rrugën e duhur që përfundimisht të kthehet në fushë.

Shkarkoni dhe pajtohuni në Dubs Talk PodcastSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu