Julius Randle mbështet James Harden

Julius Randle mbështet James Harden

Gjërat erdhën përsëri në tel, dhe akoma, Rrjeta shtrydhur një tjetër fitore të ngushtë mbi Nike, këtë herë në masën 114-112.

Këtu janë disa lëvizje nga loja:

1 James Harden doli me një dëmtim të kërdhokullave katër minuta lojë, por Nets arriti të qëndronte konkurrues në çerekun e parë me Knicks, duke e përfunduar çerekun me vetëm tre pikë.

Kyrie Irving ishte duke shfaqur një shfaqje në të parën, duke goditur treshe, kërcyes të distancës së mesme dhe shtrirje akrobatike gjatë rrugës për në një çerek me 14 pikë.

2. Por Knicks përfitoi nga mungesa e Harden dhe Kevin Durant, duke kërcyer në epërsi prej 10 pikësh që ata do të merrnin në dhomën e zhveshjes së pjesës së parë. Si ekip, Knicks qëlluan 50 përqind nga tre në gjysmë, diçka që gjithmonë do të ndihmojë një ekip si kjo që varet nga shumë dëmtime që bëhen brenda harkut.

3 Julius Randle shënoi triple-dyfishin e tij të 10-të të karrierës dhe të tretin këtë vit me pak më shumë se shtatë minuta për të luajtur në të tretën. All-Star prodhonte në të gjithë fushën, duke e përfunduar ndeshjen me 19 pikë, 15 kërcime dhe 12 asistime.

4. Irving dhe Jeff Green (dhe shtatë kthime Knick në të tretën) ndihmuan Nets të ktheheshin dhe të merrnin epërsinë 89-88 duke kaluar në të katërtin, duke vendosur një fund tjetër klasik në këtë ndeshje rivaliteti.

5. Nets u hodhën përpara aq i madh sa një epërsi me tetë pikë në të katërtin, por Knicks e shkurtuan atë përsëri në një lojë me një pikë me nën pesë për të luajtur.

Me Knicks poshtë tre dhe nën një minutë për të luajtur, Irving ktheu topin në një pasim të lartë për t’i dhënë Knicks një goditje për të barazuar gjërat. Tom Thibodeau futur në Alec Burks, i cili vazhdoi të përplasë një tre dhe të barazojë ndeshjen në 112.

Green u ndëshkua pas një kërcimi të humbur të Joe Harris dhe ngriti Nets dy në linjë me 3.7 sekonda për të luajtur.

Me topin e përparuar pas një ndërprerjeje të Knicks, Randle mori pasimin përbrenda dhe u përpoq të kapërcente Green, por ai humbi kërcyesin 18 metra. Nets morën sezonin në Knicks që ata dëshironin.

6 RJ Barrett kryesoi të gjithë shënuesit e Knicks me 22 pikë, ndërsa Reggie Bullock ishte menjëherë pas tij me 21. Derrick Rose vendosni edhe 16 pikë nga pankina.

7. Irving përfundoi me një rezultat të lartë 40 pikë dhe shtoi shtatë asistime të tjera. Green vendosi 23 pikë dhe Harris shtoi 16 pikë, tetë kërcime dhe dy vjedhje për të përmirësuar gjërat për Nets.

Pikat kryesore

Ç’pritet më tej

Knicks shkojnë deri në Boston për t’u përballur me Celtics të Mërkurën në mbrëmje, me njoftimin për 7:30 të mbrëmjesSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu