Milwaukee Bucks do të shpresojmë për më shumë të njëjtën gjë ndërsa Sacramento Kings përpiqen të rrokullisin skenarin e tyre kur të dy klubet e durojnë ndeshjen e dytë të një të shtune mbrëma në kryeqytetin e Kalifornisë.

Bucks morën 47 pikë nga Giannis Antetokounmpo në një largim, 127-109 fitore në Portland të Premten në mbrëmje.

Në të njëjtën kohë, Mbretërit, megjithë 26 pikë nga Harrison Barnes, po plakoheshin 115-94 në shtëpi nga Los Angeles Lakers.

Takimi Bucks-Kings në mënyrë efektive përfundon një raund me tre skuadra që përfshin edhe Lakers. Milwaukee filloi sekuencën me 112-97 përsëritje në Los Angeles të Mërkurën, para se Lakers të tërhiqeshin për të triumfuar në Sacramento.

Milwaukee do të kërkojë të përfundojë një spastrim të Kings me dy ndeshje në seri sezonale, pasi kishte mbizotëruar 128-115 në shtëpi në shkurt. Antetokounmpo dogji Kings për 38 pikë atë natë ndërsa Bucks përdorën 48,9 përqind gjuajtje për të përmirësuar 44,0 përqind të vizitorëve.

Rookie Tyrese Haliburton kishte 23 pikë për Kings.

Sacramento goditi edhe më keq kundër Lakers të Premten. Me De’Aaron Fox normalisht të besueshëm vetëm 5 nga 20 dhe Buddy Hield 3 nga 11 nga fusha – dhe dyshen me rezultat të lartë duke kombinuar për të goditur vetëm 1 nga 13 tre-shënues, Mbretërit u kufizuan nga Lakers në 42.4 përqind qitje.

Humbja shkatërroi serinë e Sacramento me pesë ndeshje në shtëpi.

Edhe një herë, Mbretërit nuk do të përfitojnë nga tifozët në tribuna në një lojë të profilit të lartë. Edhe pse shteti i Kalifornisë zbuti kufizimet e pjesëmarrjes në ngjarje sportive të Premten, organizata e Sacramento njoftoi se nuk do të ndodhte deri në “të ardhmen e afërt” që Mbretërit besnikë mund të zëvendësonin prerjet e tyre të kartonit.

Mbretërit lëshuan një deklaratë para ndeshjes së së Premtes që lexonte: “Ne jemi të ngazëllyer për njoftimin e sotëm në lidhje me vendet e mbyllura të sporteve profesionale dhe presim që në një të ardhme të afërt të mirëpresim tifozët në mënyrë të sigurt. Në emër të të gjithë organizatës, ne falënderojmë Guvernatorin ( Gavin) Newsom, zyrtarë të shëndetit publik të shtetit dhe qarkut dhe NBA të cilët kanë punuar pa u lodhur për të zbutur përhapjen e COVID-19, duke siguruar udhëzime parandaluese dhe protokolle dhe për të bashkëpunuar për të krijuar një plan të fortë shëndetësor dhe sigurie që u mundëson mysafirëve të kthehen në Golden 1 Qendra “.

Kings, të cilët pavarësisht dy humbjeve të drejtpërdrejta dhe një rekord humbjeje (22-27) mbeten në gjurmët e playoff-it në Perëndim, kanë 10 ndeshje të tjera në shtëpi në orar pas të Shtunës në mbrëmje, duke përfshirë dy vizita nga ekipi i lartë në Perëndim, Utah Jazz.

Bucks do të luajë për herë të katërt në një udhëtim me gjashtë lojë që filloi me një ndarje në Los Angeles. Ata kanë fituar dy radhazi, me vizitat në Golden State dhe Dallas të mbetura pas ndalimit të Sacramento.

Gardiani veteran Jeff Teague, nënshkroi heqje dorë të Enjten, nuk humbi kohë duke u bërë një faktor i vogël nga stoli i Milwaukee, duke kontribuar me dy pikë dhe dy asistime në fitoren e së Premtes në 13 minuta.

Teague do të rezervojë Festa e Jrue, i cili ka qenë i impresionuar me ndryshimet që ekipi ka bërë që kur ai kishte një mungesë me 10 ndeshje, lidhur me COVID në shkurt.

“Kjo do të tingëllojë e çuditshme, por unë mendoj se ishte një gjë e mirë,” tha Holiday për ekipin që duhet të shkonte pa të për një periudhë të gjatë. “Ndihem sikur u jep një shans njerëzve të tjerë të rriten. Dhe kjo lloj tregon llojin e ekipit që kemi”.

Holiday ka shënuar 24, 28 dhe 22 pikë në tre ndeshjet e para të udhëtimit.

– Media e nivelit të fushësSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu