A mund të sigurojë Jeffries një shkëndijë mbrojtëse që u duhet Mbretërve? fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Fitimi i shëron të gjithë. Humbja … mirë, bën diçka shumë ndryshe.

Sacramento Kings nuk janë duke u copëtuar gjatë shtatë shkarjeve të tyre aktuale, por trajektorja e ekipit mund të ketë ndryshuar ndërsa kjo skuadër çon në afatin e tregtisë së NBA-së në 25 Mars.

Ju nuk jeni blerës kur dilni nga garimi për playoff 30 ndeshje në një sezon. Në fakt, rënia e papritur e Mbretërve me gjasë i bën ata një shitës.

Me humbjen e tyre të shtatë të drejtë, a 128-115 humbje nga Milwaukee Bucks të Dielën, mund të jetë koha për të bërë disa vlerësime të sinqerta se kush është i aftë për një kohë të gjatë për këtë ekskluzivitet dhe të reagojmë në përputhje me rrethanat në tregun e hapur.

Nëse Mbretërit e hedhin në erë dhe madje edhe nëse nuk e bëjnë, një nga lojtarët që mund të jetë në gjendje të marrë një pjesë të ngadaltë është DaQuan Jeffries. Ish-ylli i Tulsa humbi 24 ndeshjet e para të sezonit, por tani është i shëndetshëm dhe po bën një ndikim.

23-vjeçari është një lojtar me një pagë buxhetore që ka filluar të tregojë se ai mund të jetë në gjendje të mbajë një rol më të madh nëse ekipi vendos se është koha për të shkatërruar listën. Nëse asgjë tjetër, ai po provon diçka që Mbretërve u duhet shumë – një mbrojtës që mund të ngadalësojë dikë.

“Patjetër që na mungon Quan”, tha Richaun Holmes. “Ne e kuptojmë atë që ai sjell në këtë ekip – qëndrueshmëria në anën mbrojtëse ose topi është padyshim diçka që ai sjell. Ai është një pjesë jetike e kësaj skuadre dhe jam i lumtur që e kam përsëri. ”

Për një ekip si Kings, të cilët kanë mjaft armë ofenduese, Jeffries mund të jetë një lojtar i përsosur për të ecur përpara. Ai po tregon se është i aftë të fillojë potencialisht ose të paktën të dalë nga pankina si një nën-fillim. Ai është gjithashtu në një kontratë të përballueshme dy-vjeçare që paguan $ 1.4 milion këtë sezon me një opsion ekipi në 1.7 milion $ vitin e ardhshëm.

Me 6 këmbë-5, 230 paund, Jeffries është një lojtar pa kuptim, pa pozicion, që mund të mbrojë katër pika në fushë. Gjatë kohës së tij duke u rikuperuar nga dëmtimi, ai u përqendrua në pastrimin e goditjes së tij prej 3 pikësh dhe tani ai duket si lloji i krahut 3-dhe-D që Mbretërit kanë kërkuar.

Kundër Bucks, Jeffries u kërkua të mbrojë të dy Khris Middleton dhe Giannis Antetokounmpo. Shifrat tregojnë një histori, por pavarësisht se Kings i dhanë një bashkimi 70 të dyshes, Jeffries mbajti të vetën.

LIDHUR: Walton ngjitet me Bagley të lulëzuar, injoron kufizimin e minutave

“Ai thjesht luan me një avantazh dhe një rezistencë që ne pamë vitin e kaluar dhe ne ishim pak të ngazëllyer që u kthyem këtë vit,” tha trajneri Luke Walton. “Ai kaloi një natë shumë sfiduese. Ne e patëm atë në Middleton që është All-Star dhe Giannis, i cili është MVP, dhe ju e shihni, ai nuk tërhiqet. ”

Jeffries përfundoi me karrierën në të gjithë bordin, duke përfshirë minutat e luajtura (40), pikët (18) dhe kërcimet (gjashtë). Ashtu si pjesa tjetër e rotacionit, Jeffries luajti minuta të mëdha kundër Bulls një natë më parë, por kjo nuk e ndaloi Walton që thjesht ta linte atë atje.

“Këto lojërat e fundit, u ndjeva shumë më rehat atje,” tha Jeffries. “Thjesht vjen nga shikimi i filmit.”

Nuk është sekret që Mbretërit janë një nga ekipet më të këqija mbrojtëse në kampionat. Ata kanë lejuar 118 pikë ose më shumë në secilën prej shtatë humbjeve të tyre të drejtpërdrejta dhe kanë nevojë për dikë që të rritet dhe t’i vërë trupin një burri.

Nuk ka ndonjë pilulë magjike që do të rregullojë problemet mbrojtëse të Sacramento, por Jeffries ka të ngjarë të ndihmojë disa nga çështjet. Ai mund të qëndrojë përpara njeriut të tij dhe të paktën të zvogëlojë vëllimin e vozitjeve të vijës së drejtë që vazhdojnë të mundojnë Mbretërit dhe të bëjnë njerëzit e tyre të mëdhenj në telashe të ndyra.

Me përpjekjet e fundit të ekipit dhe pasigurinë me listën që ecën përpara, Jeffries është lloji i lojtarit të gjithanshëm për të cilin Mbretërit kanë nevojë. Ai ka aftësinë për të kaluar në pozicione të shumta dhe luan me një rezistencë, fizik dhe mentalitet që Mbretërve aktualisht u mungon.

Gjatë kohës së tij si trajner i Mbretërve, Walton ka treguar se nuk ka frikë të përziejë gjërat dhe të provojë diçka të re. Kthimi te Jeffries në një bazë më të përhershme mund të duket si një shtrirje për një lojtar të vitit të dytë të papaguar me 19 lojëra në karrierë nën rripin e tij, por nëse ai mund të heq disa nga presioni i De’Aaron Fox në mbrojtje dhe të lejojë Walton për të ekuilibruar më mirë rrotullimin e tij, atëherë mund të jetë me vlerë një e shtënë.

Duhet të jetë një shtrirje interesante për Mbretërit. Ata ende kanë kohë për të kthyer sezonin e tyre, por ata kanë filluar të tregojnë shenja të lëshimit të litarit. Nëse asgjë tjetër, është koha të fillojmë të eksplorojmë disa nga lojtarët që fshihen në stol që mund të kenë diçka më shumë për të ofruar. Jeffries është ndryshe nga çdo lojtar tjetër që Mbretërit kanë dhe mund të jetë koha për të parë se çfarë mund të bëjë ai.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu