SALT LAKE CITY (AP) – Donovan Mitchell kishte 28 pikë dhe shtatë kërcime, dhe Utah Jazz mundi New Orleans Pelicans 118-102 të martën në mbrëmje për fitoren e tyre të gjashtë radhazi.

Mitchell gjithashtu bëri katër nga 21 tre-pikëshin e Utah. Jordan Clarkson shtoi 18 pikë, gjashtë kërcime dhe gjashtë asistime, dhe rezervati Joe Ingles shënoi 15 pikë. Rudy Gobert kishte 13 pikë, 18 kërcime dhe tre bllokime.

“Gjëja më e madhe është se ne jemi duke qëlluar,” tha Mitchell. “” Ne nuk po kalojmë 3-të. “

Përmirësimi i lojës mbrojtëse ka futur në skenë rritjen e Utah-ut, dhe vazhdoi kundër New Orleans. Jazz prishi të shtënat, përplasi dërrasat dhe u rrit me shpejtësi në fushë me prona të shumta për të qëndruar një hap përpara Pelikanasve.

“” Mbrojtja krijon ato goditje dhe mbrojtja na mban në lojë nëse nuk do të futen “, tha trajneri i Jazz Quin Snyder.

Zion Williamson shënoi 32 pikë për New Orleans, dhe Brandon Ingram kishte 17. Pelicans zvarritën tërë pjesën e dytë pasi lejuan Jazz të bënte më shumë se 20 shënime me 3 shënime për herë të katërt në gjashtë ndeshje.

“Ne nuk mund t’i ndalonim për asgjë”, tha trajneri i New Orleans, Stan Van Gundy. “Padyshim që ajo që bie në sy është 21 3-ta. Por ata gjithashtu nuk kishin ndonjë problem për të dalë në buzë. Pra, e dini, ata morën gjithçka që dëshironin, ne nuk u morëm asgjë ”.

Williamson u dha Pelicans një ngritje të hershme në pjesën e parë. Ai shndërroi të pesë përpjekjet e tij për gol në çerekun e parë dhe kapi një rezultat 7-0 me një skuadër që rriti New Orleans 20-18.

Mitchell përputhej me efikasitetin e tij. Ai mundësoi sulmin e Jazz në çerekun e parë, duke shënuar 15 pikë ndërsa shkoi 6 me 7 nga fusha. Ai shndërroi një lojë prej tre pikësh për të shënuar një vrapim 11-2 që i dha epërsinë Utah 29-22.

Mitchell gjithashtu pati një shtrirje kryesore në tremujorin e dytë. Ai shënoi dhe hodhi një pasim të vetëm me një dorë ndërsa po binte jashtë kufijve për Bojan Bogdanovic për të vendosur një tjetër shportë. Të dy ndeshjet e përplasën Utah-in përpara 55-49 para pjesës së parë.

Jazz-i e çoi atë moment në tremujorin e tretë. Utah bëri 3-shënues me katër posedime të drejta për të zgjatur epërsinë e saj në 73-55.

Utah bëri gjithsej tetë pikësh me tre pikësh gjatë çerekut. Clarkson dhe Ingles shënuan dy finalet për zotërim të shpinës për të shtyrë epërsinë e Jazz në 91-69 duke kaluar në çerekun e katërt.

“Ata vazhduan të na bënin presion, duke na prishur në mbrojtje me vozitjen dhe goditjen e tyre,” tha Ingram. “” Kjo është zakonisht mënyra se si ata luajnë. “

KIPSHILLA

Pelikanët: Lonzo Ball u kthye pas një mungesë në tre ndeshje për shkak të një dëmtimi në gju. Topi përfundoi me shtatë pikë, katër asistime dhe tre vjedhje. . Williamson kishte ndeshje mbrapa me 30 pikë për herë të parë në karrierën e tij në NBA. . New Orleans shënoi 22 pikë nga 14 xhiro të xhazit.

Xhaz: Ingles u kthye pas një mungese prej tre ndeshjeve për shkak të dhembjes së tendinit të Akilit. . Mike Conley kishte një asistim të lartë në ekip. . Derrick Favors kishte nëntë pikë dhe shtatë kërcime në ndeshjen e tij të parë kundër Pelicans pasi kaloi sezonin e kaluar në New Orleans.

BUCKLING POSHTM

Një ndeshje pasi dha 23 kërcime sulmuese në sezonin e lartë ndaj Denver, Jazz u fut në xham kundër New Orleans. Pelikanët kishin 10 borde sulmuese dhe shënuan 10 pikë të rastit të dytë.

Utah përfundoi me një epërsi 60-45 në kërcimet totale. Jazz bëri një përpjekje kolektive në vend që thjesht të përpiqej të luftonte Williamson dhe Steven Adams një me një rreth shportës.

E RRADHES

Pelikanët: Të enjten në Utah.

Jazz: Mikpritni New Orleans të Enjten.

Më shumë AP NBA: https://apnews.com/NBA dhe https://twitter.com/AP-Sports

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu