DENVER (AP) Jamal Murray shënoi 34 pikë, duke përfshirë një barazim 3-pikësh në sekondën e fundit të rregullimit dhe një kërcyes vendimtar në sekondat e fundit të kohës shtesë, duke ngritur Denver Nuggets e kaluara Biletat e Çikagos 131-127 të premten në mbrëmje.

Nikolla Jokiq kishte 34 pikë, 15 kërcime dhe nëntë asistime për të ndihmuar Nuggets në fitoren e tyre të tetë në nëntë ndeshje. Michael Porter Jr shtoi 19 pikë për Nuggets, të cilët zgjatën serinë e fitoreve të tyre kundër Bulls në 13.

Zach LaVine kishte 32 pikë për të udhëhequr Bulls. Otto Porter Jr shtoi 22 pikë.

Duke zvarritur me tetë duke shkuar në çerekun e katërt, Nuggets ranë prapa 103-89 pasi Coby White goditi një tre-pikësh me 8:05 të mbetur. Por Denver kaloi së bashku një rezultat 8-0 për të ngushtuar deficitin në 103-97. Një dunk nga Porter dhe 3 nga Murray rreth një qarkullimi në Çikago e rritën Denverin në 108-107 me 2:41 të mbetur.

Chicago luftoi përsëri për të rimarrë epërsinë, duke marrë një 3-pikësh nga Otto Porter Jr dhe një shportë nga LaVine për një epërsi prej katër pikësh me 1:14 për të luajtur. Chicago shtoi një tjetër shportë para se Jokic të shënonte me 3-pikë. Pas një vjedhje nga Facundo Campazzo jashtë LaVine, Murray u fut në skuadër për një skuadër për të tërhequr Nuggets brenda 114-113 me 18.3 sekonda të mbetura.

Nuggets gabuan në LaVine, i cili bëri të dy gjuajtjet e lira me 16 sekonda të mbetura, por Murray u lidh nga këndi në një 3 me 0,04 sekonda të mbetura në rregullim, duke e dërguar ndeshjen në kohën shtesë me rezultatin e barazuar në 116.

Me Nuggets të ngjitur në një epërsi prej 2 pikësh, Murray u lidh me një kërcyes me 10.3 sekonda të mbetura në periudhën shtesë për të siguruar fitoren.

Bulls filluan me sukses dhe çuan në epërsi 55-47. Chicago kaloi në epërsi 89-81 në çerekun e katërt.

KIPSHILLA

Bulls: G Garrett Temple mbetet mënjanë nga një kyç i këmbës në të majtë që mbështeti një javë më parë kundër Miami, megjithëse ai ka qenë në rritje të vazhdueshme të aktivitetit fizik. ” Ai ka qenë në gjendje të bëjë gjëra të ndryshme në fushë, ” tha trajneri Billy Donovan para ndeshjes së ekipit në Denver. “Ai në të vërtetë, sot në armë zjarri, po bënte disa të shtëna, të cilat ishte mirë të shiheshin. Unë mendoj se ai patjetër po përparon. “

Nuggets: Kulla e ekipit mbetet e varfëruar. Rookie G RJ Hampton ka dalë tre javët e fundit për shkak të protokolleve të shëndetit dhe sigurisë. G Gary Harris mbetet mënjanë nga një tendosje e rrëmbyesit të majtë, ndërsa G Monte Morris ka humbur kohë për shkak të një dëmtimi në kuadrat.

E RRADHES

Bulls: Shkoni në Detroit për një ndeshje me Pistons të Dielën në mbrëmje.

Nuggets: Përfundoni një shtëpi me katër ndeshje dhe të Dielën kundër New Orleans Pelicans.

Më shumë AP NBA: https://apnews.com/hub/NBA dhe https://twitter.com/AP-Sports

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu